Поляки були вражені служінням Християнської Служби Порятунку – Голова ОКС Григорчак

«Багато поляків були вражені служінням Християнської Служби Порятунку, жертовністю і глибиною віри тих, які служать на сході України», – розповів голова Об’єднання Католицьких Спільнот (ОКС) Орест Григорчак про зустрічі у релігійних спільнотах Польщі.

«Всі слухачі були розчулені тим, що почули та побачили.  Для них – це реальний виклик – вийти із зони комфорту, до якого звик західний християнин. Справді, було видно, як у багатьох на очі наверталися сльози від почутого. Було відчуття, що для них це ковток свіжого повітря і вони готові допомагати нам у цьому служінні», – сказав О. Григорчак.

За його словами, представники ОКС відвідали дві спільноти у Вроцлаві, по одній – у Варшаві та Торуні, а також взяли участь у панельній дискусії в рамках Конференції Серце Давида, яка відбувалась у столиці Польщі. Щоразу, коли мова йшла про ОКС, демонструвався ролик про служіння ХСП, говорили про ситуацію в Україні, зокрема, щодо війни на Сході.

«Роблячи презентацію в різних польських християнських середовищах про ситуацію на сході Україні загалом і про служіння там ХСП, зокрема, ми побачили, що більшість наших друзів- поляків і близько не знають реального стану справ. Вони думають, що війни як такої, в Україні вже немає, і що люди  не гинуть на фронті, оскільки західні мас-медіа, навіть польські, перестали належним чином транслювати інформацію про події на лінії розмежування та прифронтових територіях Донбасу, – констатував Орест.

Довідка: Сьогодні спільноти зі складу Об’єднання Католицьких Спільнот (ОКС) є базовими для штабної координації та окремих напрямів служіння Християнської Служби Порятунку.

ОКС є добровільним згромадженням римо-католицьких  та греко-католицьких  харизматичних спільнот, а також служінь, організацій, проектів, що взаємодіють і підтримують розвиток та діяльність таких спільнот, для об’єднання зусиль у справі поширення Божого Слова, виконання духовної, гуманітарної та соціальної місій Церкви в світі, сприяння порозумінню між різними християнськими конфесіями (деномінаціями) на основі католицького екуменічного вчення. ОКС є асоційованим партнером Європейської Мережі Спільнот (ENC).

Членами ОКС на даний момент є близько сорока спільнот з різних регіонів України.

Основними цілями ОКС є надання практичної допомоги священикам та служителям-мирянам у: організації постійного процесу євангелізації, спрямованого на навернення і воцерковлення невіруючих людей (євангелізація); формуванні у віруючих умінь та навичок служіння Церкві як Тілу Христовому і залучення людей у місію благовіщення про Ісуса Христа (служіння); формуванні організованих та постійно діючих груп віруючих (спільнота); організації процесу навчання віруючих та поступове ведення їх до християнської зрілості в новоутворених та вже існуючих спільнотах (учнівство); приведенні віруючих до більш близьких відносин з Богом в атмосфері індивідуального та спільного постійного поклоніння Господу (поклоніння); виробленні у вірян активної життєвої позиції в конкретних справах любові і милосердя (святість у світських справах); залученні на коротко- або довгостроковій основі спеціально підготовлених служителів-місіонерів для здійснення апостольської місії Церкви в світі (місіонерське наставництво).

 

Be the first to comment on "Поляки були вражені служінням Християнської Служби Порятунку – Голова ОКС Григорчак"

Напишіть відгук