У сучасному житті фінансова грамотність стає головним життєвим навиком, який мають набути люди, щоб отримати доступ до фінансових послуг, захистити себе від фінансових ризиків і забезпечити свій добробут.  Крім того, існує прямий зв’язок між рівнем фінансової грамотності громадян країни та її економічним розвитком. І якщо кожна людина має знання, достатні для того, щоб захистити власні інтереси й інтереси своєї сім’ї, цим вона здійснює внесок у посилення національної економіки. Натомість, без таких знань люди не можуть ухвалити фінансові рішення, які є найкращими для них та їх родин.

Із християнського погляду турбота про те, щоб своєю працею покращувати власні матеріальні умови та забезпечувати дітям гідний рівень  життя – це нормальна моральна відповідальність.  Однак зв’язок, що існує між християнською етикою й економікою, необхідний та суттєвий: економічна діяльність і моральна поведінка тісно взаємопов’язані.

Про біблійні принципи ставлення до розпорядження коштами та майном розповідала Олеся Шніцер, координатор освітніх програм Християнської Служби Порятунку, на християнському громадянському Форумі “Всі разом”,  який відбувся у Кривому Розі 28-29 червня.  Зокрема, Олеся розповіла, чому християнам необхідно вміти грамотно розпоряджатися власними фінансами, на яких пріоритетах повинен базуватися бюджет християнської родини, чому варто формувати заощадження та уникати боргів. Крім того, окрема увага була приділена питанням пожертви.

Довідка:

Християнський громадянський Форум «Всі разом!» відбувся 28-29 червня 2018 у Кривому Розі. Він об’єднав  багатьох активістів міста для обговорення стратегії суспільних і державних перетворень на основі християнських цінностей в Україні. Серед присутніх учасників були політики та держслужбовці різних рівнів, освітяни та медики, журналісти та представники культурного сектору, голови громадських рухів,  волонтери та студенти.

Форум «Всі разом!» у Кривому Розі став можливим на запрошення Криворізької ради церков. Подію підтримали пастори та священнослужителі всіх християнських конфесій міста: евангельські, УПЦ КП, УГКЦ. Подію відвідало 115 учасників. Всі вони — віруючі християнських церков та представники громадянського сектору. Говорили про формат участі християн в житті своєї громади та держави, а також про стратегію християнських впливів на всі суспільні вектори: культуру, політику, освіту, економіку, медіа та громадський сектор. Стратегія та інструментарій для реалізації глибинних  змін в суспільстві через християнські цінності стали лейтмотивом виступу кожного спікера.