Теперішнє життя – це час боротьби, отже, треба боротися, бо на війні ніхто не шукає спокою, ніхто не думає про приємності, ніхто не турбується про маєтки, ніхто не журиться про жінку, але зажурений тільки одним – як би перемогти ворога. Так будемо поводитися і ми…А правильніше кажучи, це не справа наших намагань – але Божої ласки. Його допомоги.
Св. Іван Золотоустий

Християнська Служба Порятунку – міжконфесійне служіння, започатковане у грудні 2015 року як відповідь українських християн на анексію Криму та виклики російсько-української війни, яка уже тривала на Донбасі. Основним кредо ХСП є бути Церквою, яка виконує Велике Доручення Христа з проповідування Євангелія в екстремальних умовах через живі приклади віри, служіння порятунку і справи милосердя. Гасити вогонь, омивати кров, осушувати сльози, зцілювати душі – ось спосіб дії ХСП на славу Отця, в Ім’я Христа та в силі Святого Духа.

Метою Християнської Служби Порятунку (ХСП) в умовах війни та інших надзвичайних ситуацій є – євангелізація, пастирська опіка, молитовне заступництво, всебічна практична допомога (психологічна, гуманітарна, медична, навчальна, соціальна, правозахисна, консультативна, освітня, інформаційна):

у зоні війни: військовослужбовцям на лінії розмежування та цивільному населенню на прифронтових територіях і деокупованих теренах

на тилових територіях: ветеранам війни та їх сім’ям, родинам загиблих, полонених і зниклих безвісти воїнів, біженцям і вимушеним переселенцям, а також іншим категоріям потребуючих

у зонах надзвичайних ситуацій: людям, які постраждали внаслідок  бойових дій, перебування в окупації, громадянських конфліктів, стихійних лих, техногенних катастроф, гуманітарних криз, релігійних переслідувань, етнічних чисток. 

Окрім цього, ХСП провадить своє служіння у духовному просторі через служіння Молитовного Щита, а також у світоглядному і соціальному просторах України через спеціалізовані освітні платформи, медіа-служіння та  християнські суспільні рухи.

На цей момент ХСП налічує близько тридцяти напрямів служіння і понад 1200 служителів: римо-католиків, греко-католиків, православних, баптистів, п’ятидесятників, месіанських євреїв, харизматів, реформатів, лютеран і адвентистів сьомого дня. Серед служителів ХСП – українці, поляки, литовці, британці, американці, японці та ізраїльтяни. Служителі ХСП провадять своє служіння в якості капеланів, миротворців, молитовників, цілителів, місіонерів, інструкторів, аналітиків, громадських діячів.

Організаційною основою для провадження служіння ХСП є:

благодійний фонд «Християнська Служба Порятунку»;

громадська організація «Християнська Служба Порятунку», на базі якої діє Центр відновлення і адаптації святого Піо та закордонні підрозділи ХСП-Варшава та ХСП-Вільнюс;

громадська організація «Корпуси Дії ХСП 2022», зокрема спеціалізовані структурні підрозділи: Корпус Військових Капеланів, Християнський Миротворчий Корпус, Християнський Корпус Благовістя, Християнський Корпус Зцілення, Корпус Духовного Заступництва, Соціо-Місіонерський Корпус, а також фронтові місії ХСП-Маріуполь, ХСП-Авдіївка, ХСП-Бахмут, ХСП-Мар’їнка та ХСП-Старобільськ (зазначені місії на час бойових дій тимчасово законсервовані, а їх команди переміщені у інші сектори).

Місійні платформи і місійні програми: Християнське Військове Братство, Молитовний Щит, Українська провінція Ордену Лицарів Святого Йоана Павла ІІ, тематичні навчальні треки в рамках Християнської Відкритої Академії, духовна формація «Гора Пророка», пролайф-рух «Гладіатори Життя», медіа-служіння «Християнська Соціальна Платформа», міжконфесійна суспільна ініціатива «Християни для України», соціальна просвітницька програма «Добрий Господар», місійний дитячий центр «Ковчег Миру», месіанське служіння «Небесний Єрусалим», християнська школа «Назарет», платформа зцілення «Відновитися заради життя».