ХСП і Церква

Християнська Служба Порятунку  є екуменічним служінням та відкрита для участі християн усіх християнських конфесій та деномінацій, а також для взаємодії з усіма людьми доброї волі. Основою активу ХСП є священнослужителі та лідери католицьких і протестантських спільнот, які діють на території України, зокрема в зоні АТО.

На шляху служіння в рамках ХСП ми залишаємося людьми своїх конфесій та деномінацій і з огляду на це шануємо та плекаємо свою канонічну автентичність і слідуємо визначеному для відповідної християнської гілки чину. Більше того, потребуємо благословення своїх пастирів на участь у Служінні. Але в процесі Служіння ми покликані перш за все являти єдиного та неподільного Ісуса і всю Церкву Христову як Його Містичне Тіло. Наша християнська традиція залишається нашим внутрішнім стержнем. Водночас  назовні виливається лише Євангеліє, не обтяжене теологічними відмінностями та особливостями релігійного звичаю. Ми стоїмо в одному духовному строю і на наших щитах зображені символи наших християнських конфесій та деномінацій. Однак, над нашими головами розвівається лише один стяг – Ім’я Ісуса.

Своє благословення на служіння ХСП надали римо- та греко-католицькі єпископи, а саме Ординарій Києво-Житомирської дієцезії РКЦ архієпископ Петро Мальчук, Ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ єпископ Станіслав Широкорадюк, єпископ –помічник Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ Ян Собіло, Ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ єпископ Леон Дубравський, єпископ-помічник Львівської архідієцезії РКЦ Едвард Кава, єпископ Бучацької єпархії УГКЦ Дмитро Григорак. Своє пастирське благословення для ХСП уділили також Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Гуджеротті та Блаженніший Любомир Гузар.

В свою чергу протестанти – служителі ХСП діють на основі благословення єпископів відповідних протестантських союзів, зокрема, єпископа Союзу Незалежних Євангельських Церков України Олександра Дехтяренка та єпископа Об’єднання Церков Християн Віри Євангельської «Українська Місіонерська Церква» Валерія Решетинського.

Загальне духовне покриття щодо ХСП здійснює Віце-провінція Ордену Братів Менших Капуцинів в Україні, а загальне організаційне провідництво (Штаб ХСП) забезпечує команда католицьких служителів – мирян. Організаційною базою для провадження ХСП є Парафія Пресвятої Діви Марії Матері Церкви (РКЦ, м. Київ) та спільнота Віднови у Святому Дусі «Мараната», яка діє на базі цієї парафії.