Програма «Добрий господар», спільна ініціатива Християнської Служби Порятунку та Благодійного Фонду Рідня, була презентована на “I-му Стрийському форумі”. Він проходив в рамках XIII-го Великого Карпатського ярмарку-фестивалю “СтрийОрганікФест-осінь 2019”, який відбувався 26-27 жовтня.
Розповідав про програму «Добрий господар» її керівник Олег Шмілик: «Щодо перспективи, то в рамках програми планується створення в населених пунктах інформаційно-технічних центрів з показовими майданчиками самоокупних, низько затратних сільськогосподарських технологій в допомогу селянину. Крім цього, маємо на меті створення інформаційної комп’ютеризованої системи, в якій кожен населений пункт, задіяний в програмі “Добрий господар”, буде мати свій аккаунт, і де можна буде в режимі он-лайн шукати послуги чи продукти харчування від виробника».
Форум зібрав дуже цікавих людей із всієї України, щоб поговорити про економіку, політику та мораль.
Такі доповідачі як Мирослав Маринович, віце-ректор Українського католицького університету із презентацією книги “Митрополити Андрей Шептицький і принцип “позитивної суми” та Оксана Пасіцька із презентацією свого дослідження “Львівський Манчестер та Галицька Каліфорнія”, а також презентація журналу “Локальні історії” його натхненниким та редактором Іваном Спринею та Віталієм Ляскою задали високий тон розмови, який був сфокусований на позитивних сучасних українських прикладах економічних проектів, які побудовані на довірі, залученості ширшого кола українців і на принципі “позитивної суми”. І, як виявилося такі проекти в Україні є, вони є дуже цікавими, перспективними і які дійсно вже змінюють нашу країну.
Ідея проведення такого форуму належить Василю Мартюку (м.Тернопіль), який і здійснив велику організаційну роботу із його підготовки та проведення. Тарас Гребеняк (м.Київ, Центр національного відродження) промодерував підсумкову дискусію, де всі зійшлися на тому, щоб продовжувати такі форуми по всій Україні в ціннісно-орієнтованих середовищах із метою розвивати вже наявні проекти економічної самоорганізації безпосередньо або шляхом їх мультиплікації…
Нагадаємо, що у 2019 році на День Незалежності у селищі Дашава на Львівщині відбулося представлення та підписання Декларації про співпрацю і цінності, якою було проголошено утворення Християнського Соціального Простору «Стрийська Кооперативна Ініціатива самоорганізації та практичного просвітництва».
З метою практичної реалізації завдань Декларації було підписано додаток, яким було дано старт програмі «Добрий Господар», що на першому етапі включатиме три напрями: кооперація, енергоефективність і екологія. Зазначена програма базуватиметься на існуючих у засновників напрацюваннях і ресурсах, зокрема, складових програми ХСП «Естафета добра і благополуччя», проектних можливостях Фонду Громад «Рідня» та цільових програмах кредитної спілки «Вигода».
Пріоритетними напрямками діяльності програми “Добрий господар” є: кооперація, енергоефективність, екологія.
Be the first to comment on "Програма «Добрий господар» була презентована на “I-му Стрийському форумі”"