Протягом трьох днів, 24-26 червня, в онлайн режимі проходив Український Економічний Ренесанс Форум. Форум зумів зацікавити широке коло учасників та експертів із всього світу, а долучення до нього Олега Скрипки та Руслани Лижичко додали ще і певного мистецього шарму. Ключові теми — шляхи залучення інвестицій в Україну та шляхи співпраці малого та середнього бізнесу з реальними і потенційними партнерами.

Під час Форуму відбувалися відеоконференції, розбиті за темами на сесії. Особливе зацікавлення викликали теми :
• “Кредитні спілки, перспективи впровадження в Україні світового досвіду кооперативного руху та інструменти фінансування агробізнесу”
• “Співпраця малого та середнього бізнесу в пошуках ринків і ресурсів”
• “Україна – ЄС: інструменти партнерства”

Під час сесій учасники обговорювали різноманітні теми економічної співпраці та партнерства американських та європейських інвесторів з представниками малого та середнього бізнесу в Україні.

До участі у вебінарах на Форумі долучилася команда Стрийської кооперативної ініціативи практичного просвітництва, яка представляла досвід стійкої роботи Кредитної спілки “Вигода” та проєкт будівництва міцного, спроможного Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу “Стрийський Ясь” з вирощування квасолі. Забігаючи наперед скажу, що проєкт “Стрийський Ясь” позитивно оцінений учасниками Форуму і за підсумками голосування, серед десяти проєктів, отримав третє місце за привабливістю.

Чому ж ця тема винесена у пріоритет Стрийської кооперативної ініціативи практичного просвітництва та Соціальної Платформи Християнської Служби Порятунку?

За Компендіумом соціальної доктрини Церкви, через працю людина підкорює світ разом із Богом, разом із Ним вона панує над світом і чинить добрі справи для себе й інших (ст.265).

Декларацією про співпрацю та цінності Християнська Служба Порятунку та Стрийська кооперативна ініціатива практичного просвітництва проголосили наміри популяризувати в українському суспільстві ідеї та моделі співпраці, що містяться у Компендіумі Соціальної Доктрини Церкви та історичній спадщині митрополита Андрея Шептицького, вчити об’єднуватися та взаємодіяти заради спільного блага.

Сільськогосподарський кооператив “Стрийський Ясь” покликаний об’єднати дрібних власників земельних ділянок у селі, і навіть у місті, для одержання доданої вартості з власної земельної ділянки, вирощуючи квасолю ясь. Ми Будуємо кооператив на основі християнської етики у співпраці із Стрийською єпархією УГКЦ, використовуючи можливості фонду громад “Рідня” та кредитної спілки “Вигода”. “Стрийський Ясь” це кооператив регенеративного землеробства з мінералізацією та гуміфікацією грунту, який претендує на реєстрацію географічного зазначення своєї продукції. Це об’єднання, в основу якого, у першу чергу, покладено інтереси дрібного сільськогосподарського товаровиробника і сила якого зростає через економічну самоорганізацію і об’єднання.

На завершення Форуму відбулося представлення командами з різних регіонів України 10 інвестиційних проєктів та стартапів з метою зацікавити іноземного інвестора для фінансової підтримки. Учасники Форуму мали можливість проголосувати онлайн за той чи інший проєкт, який на їхню думку, заслуговує втілення у життя. А переможцем було визнано проєкт “Завод по грануляції мінерального порошку”, який допоможе покращити родючість грунту . Власне цей проєкт і буде запропонований іноземним інвесторам для фінансової підтримки в Україні. Але ще раз підкреслимо, що ідея кооперативу “Стрийський ясь” дуже сподобалася учасникам Форуму, і ми можемо тепер послужитися у консультаціях експертами Ротарі-клубу м.Києва та іншими фахівцями долученими до Форуму.

Насамкінець, хочеться подякувати головному промоутеру Форуму, доктору соціальних наук п.Зіновію Свереді за гарну ідею та добру організацію.

Олег Шмілик,

координатор програми “Добрий господар”

адмініструється Фондом громад “Рідня” та ХСП