Геня Самборська: Штучне переривання вагітності на будь-якому етапі є перериванням життя людської особи

Під час чергової зустрічі формації антигендерних та prolife- активістів, яку провадить рух “Гладіатори Життя” в рамках служіння Християнської Служби Порятунку, лектором була голова всеукраїнського благодійного фонду “За гідність людини”, член Європейського інституту сімейної освіти Геня Самборська. Тема зустрічі – “Життя до народження”.

Далі – тези лекції Гені Самборської:

АБОРТ -передчасне переривання вагітності.

Штучне переривання вагітності на будь-якому етапі є  перериванням життя людської особи.

Першою країною в світі, яка у 1920 році легалізувала аборти, була Росія.

Україна має високий рівень розповсюдженості абортів. Втрати народжуваності від абортів надзвичайно великі. Офіційна статистика не відображає реальності, оскільки велика кількість абортів залишається незареєстрованими.

«Аборт є дітовбивством. Під час «операції»  плід зазнає таких самих мук, як і доросла тортурована людина», Лікар відповідальний за 75000 абортів, доктор медицини Бернард Натансон, США

З точки зору медичної етики аборт є оскверненням та спотворенням високого покликання лікаря, завдання якого – лікувати і рятувати життя людини, а не нищити його прямим втручанням.

“Плодіться і множтесь, і наповнюйте землю і володійте нею …” / Бут 1,28 /

У таких природних словах, в Святому Письмі вперше виражається Воля Бога щодо людини, Його план, його перше завдання людині на Землі. Якщо у нас не будуть народжуватися діти, то хто буде володіти нашою землею?

Як пояснити дітям звідки вони взялися? Важливе значення має статева освіта, яку батьки повинні дати своїм дітям відповідно до їх потреб розвитку.

Коли ми говоримо, що їх знайшли, купили, принесли, то у дітей виникає острах, що так само їх можуть загубити, продати, віднести. А коли дитина підростає і дізнається правду, то засвоює ще один урок, що можна збрехати тоді, коли тобі це вигідно. Ці речі недопустимі.

Окрім того, дитина відчуває сором, говорячи з батьками про  статевість. Про ці делікатні питання слід говорити позитивно, невимушено, коли виникає якась нагода. Якщо дитина не отримує необхідної інформації в сім’ї, виховну роль відіграє вулиця,  ЗМІ.

Важливо говорити про цінність людського життя.

Таємниця дару життя ніколи не буде розкрита людиною… Вона розпочинається вже в момент зачаття, коли дитина є лише маленькою клітинкою. У цю мить визначається її стать, колір очей, волосся і шкіри, риси обличчя, будова тіла, тенденція до високого чи до низького зросту, міцне здоровя чи схильність до захворювань…

Плідність.

Чоловік є плідним постійно – від періоду статевого дозрівання  і до старості.

Під час еякуляції  у чоловіка виходить біля  100 млн .сперматозоїдів.

Жінка плідна лише 4% тривалості свого життя. Протягом одного циклу  (приблизно 1 місяць) у жінки виходить  одна яйцеклітина, тривалість її життєдіяльності 24 год. Запліднення відбувається в перші  12-16 годин після виходу яйцеклітини з яєчника.

Сперматозоїд – це клітина, яка може вільно рухатися. Сперматозоїди можуть жити в статевих органах жінки біля 3-7 днів при наявності необхідних умов.

Слиз в шийці матки є необхідною умовою для зачаття.

Діяльність репродуктивної (дітородної) системи чоловіка та жінки регулюється ендокринною системою. Гормони – це хімічні носії інформації, яка регулює дію майже всіх клітин організму.

Жінкам та чоловікам варто вивчати свій організм.

В наш час існує  велика проблема  з рівнем народжуваності через безпліддя.

Причини безпліддя:

 • екологія
 • радіо магнітні і радіо випромінювання
 • хронічний стрес, психічні розлади
 • ненормований робочий день
 • шкідливі звички, інфекції,
 • малорухливий спосіб життя, зайва вага
 • перегрівання в зоні промежини
 • тісна нижня білизна
 • якість продуктів харчування, води.

Жіноче безпліддя – 60-70%

Чоловіче (30-40%)

Змішане(5-10%)

 

Що говорить Біблія.

Вихід 21:22  Коли б’ються чоловіки та поштовхнуть при тому вагітну жінку, і вона скине дитину, але без іншої шкоди, то той мусить заплатити відшкодування, яке накладе жінчин чоловік, і винний заплатить згідно з судовим присудом.

Єремія 1:5 «Перш, ніж я уклав тебе в утробі, я знав тебе; і перш ніж ти вийшов з лона, освятив я тебе; пророком для народів я тебе призначив.»

Пс.139: 1.Ти мене випробував, Господи, і знаєш. 13. Ти створив моє нутро, ти мене виткав в утробі матері моєї. 14. Хвалю тебе, що сотворив мене так дивно; діла твої предивні, ти душу мою знаєш вельми добре. 15. Кості мої не були сховані від тебе, коли постав я таємничо, коли мене творено в землі глибоко. 16. Очі твої бачили мої вчинки, усі вони записані у твоїй книзі; і дні, що ти мені призначив, коли ані одного із них іще не було.

Лука 1: 41-44  І як почула Єлисавета привіт Марії, здригнулася дитина в її лоні, і Єлисавета сповнилася Святим Духом  і викликнула голосом сильним: “Благословенна ти між жінками й благословен плід лона твого.  І звідкіля мені це, що прийшла до мене мати Господа мого?  Ось бо, як голос твого привітання залунав у моїх вухах, дитина з радости здригнулась у моїм лоні.

Ісая, 46:3  Послухай мене, доме Якова, увесь останку дому Ізраїля, що його я носив уже від материнського лона, що ним я піклувався вже від утроби! ;44: 2 Так говорить Господь, який тебе створив, тобі образ дав уже з материнського лона, який тобі допомагає: Не бійся, Якове, слуго мій, Єшуруне, якого я вибрав!

Пс.127 (126), 3  Спадок Господній – діти; плід лона – нагорода.

Не вбивай, Мт, 25: 40 А цар, відповідаючи їм, скаже: Істинно кажу вам: усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили.

Вихід 1, 15-22  І каже цар єгипетський єврейським повитухам, – одній з них на ім’я Шіфра, а другій Пуа: Як помагатимете єврейкам, то придивляйтеся, коли родять: як син – убивайте, а як дочка – нехай живе.  Побоялися ж повитухи Бога і не чинили так, як велів їм єгипетський цар, але залишали при житті хлоп’яток. Тоді прикликав єгипетський цар повитух та й каже до них: Чому ви чините таке й лишаєте хлоп’яток при житті? А повитухи фараонові: Бо єврейки не такі, як єгиптянки: молодиці вони повні життя, і поки прийде до них повитуха, а вони вже й вродили. І було повитухам добре від Бога, а народ множився й вельми спотужнів.  А за те, що боялись повитухи Бога, дав він їм гарне потомство.  Тоді повелів фараон усьому народові своєму: Усякого сина, що вродиться в євреїв, кидайте в річку; а кожну дочку лишайте живу.

Іс.45:10  Горе тому, хто каже батькові: Навіщо сплодив ти? Або матері: Навіщо ти породила? – відповідальність тих, хто намовляє на аборти

2018 рік -85-ті роковини Голодомору 1932-1933 р.р. У цей період в результаті штучного голоду загинуло більше 7 мільйонів українців.

Демографія за 2017 рік: 364 тис народилися, 574 тис померлих.

З 1955 року  в Україні  біля  40 млн. дітей було вбито шляхом аборту.   Зараз аборти дозволені до 12 тижнів вагітності і за медичними показаннями – до 22 тижня.  Щодня відбувається в середньому  300 абортів.

Справжня причина аборту – небажання визнати життя людини від моменту зачаття безцінним даром.

Маніпулювання словами , як то плідне яйце, вигнання плоду, контрацептивна невдача, штучне переривання вагітності.

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН проголосила «Декларацію прав дитини» резолюція   1386  (XIV)

Конвенція ООН про права дитини. Резолюція 44\25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року: « …дитиною є кожна людська істота до досягнення 18 річного віку».

«За життя, За сім’ю»  – основний критерій вибору українців, стосовно будь-якого кандидата в Президенти України і до Верховної Ради.

Жінка, яка робить аборт назавжди залишиться матір’ю мертвої дитини.

Наслідки абортів:

 • шкода для здоров’я
 • безпліддя
 • викидні
 • позаматкова вагітність
 • поліпи в матці
 • спайковий процес
 • непрохідність маткових труб
 • рак молочної залози
 • онкологія статевих органів
 • перфорація матки
 • запалення ендометрію
 • постабортний синдром
 • порушується клятва Гіппократа – Аборт є спотворенням високого покликання лікаря.

Якщо абортувати дітей з інвалідністю  – це рівнозначно вбивству пацієнтів.

Резолюція Парламентської Асамблеї Ради Європи «Право на заперечення з міркувань совісті при наданні легальної медичної допомоги» Документ гарантує кожній особі право на відмову вчиняти аборти чи евтаназію.

Evangelium Vitae ( Євангеліє Життя) – енцикліка Папи Римського Іоанна Павла II про цінності і непорушність людського життя. Енцикліка зачіпає фундаментальні питання, що стосуються людської особистості в усіх аспектах її існування і розкриває моральне вчення Римсько-Католицької Церкви про страти , аборти і евтаназію . Енцикліка була проголошена 25 березня 1995 року в день святкування торжества Благовіщення.

Поширені  медикаментозні аборти. Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів заборонила такі препарати , але на жаль, їх продовжують продавати.

Be the first to comment on "Геня Самборська: Штучне переривання вагітності на будь-якому етапі є перериванням життя людської особи"

Залишити відповідь