Шість можливостей свідчити про Бога на робочому місці або як залишатися християнином з понеділка по суботу

В рамках діяльності Християнської Соціальної Платформи при Християнській Службі Порятунку відбувся тренінг “Богослов’я праці та практика віри”для працюючих християн, які шукають своє покликання з понеділка по суботу . Тренінг проводив координатор ініціативи «Місія в професії», соціолог та місіолог Денис Гореньков. Пропонуємо увазі наших читачів декілька тез з цього тренінгу:

***

“…Існує багато можливостей свідчити про Бога на робочому місці, але я хотів би поділитися наступними:

Перша можливість

Свідчення через застосування біблійних істин про Божий характер у своїй роботі. Нам важливо думати про те, як та робота, яку ми виконуємо, пов’язана з образом Божим, з Його характером.

Святе Письмо багато говорить про Бога саме у професійних термінах: Бог-Суддя, Бог-Лікар, Бог-Будівничий, Бог-Управлінець… Ми віримо у Бога, що творить, що працює. Тому і наша робота може віддзеркалювати Його – для Його Слави.

Друга можливість

Свідчення через те, що і як ми робимо. Про нашу віру і про Царство Боже в нас буде говорити наш професіоналізм. Коли Бог творив у першій главі книги Буття, Він творив все добре і вельми добре.

Важливе не тільки якісне виконання своєї роботи, але й ставлення, з яким ми її робимо. Послання Павла до Тита 2:9-10 говорить про ставлення до роботи, як про свідчення про Того, у Кого ми віримо і за Ким ми слідуємо.

Третя можливість

Професійне зростання і кар’єра можуть бути свідченням про Бога. Нам важливо пам’ятати притчу про таланти (Матвія 25:14-30) і розуміти, що всі наші сильні сторони, наші професійні дані – це дари, як Бог дав нам.

Бог запитає нас одного разу: “Як ти розпорядився тими талантами, які Я дав тобі? Що ти зробив з талантом лікаря, викладача, управлінця, бізнесмена, вченого? Ти примножив ці таланти і прославив Мене чи ти закопав їх у землю?”

Четверта можливість

Свідчення через вираження біблійної позиції на те, що відбувається навколо. Під час роботи, а особливо під час перерв, між колегами піднімається маса питань, що стосуються політики, економіки та соціального життя. Такі розмови є прекрасною можливістю для того, щоб показати й інший погляд на ці події.

П’ята можливість

Про Христа може свідчити наша тверда позиція. У робочих процесах ми неоднократно зіштовхуємося з проблемними ситуаціями, які можуть торкатися чесності, твердості переконань, вірності слову, порушення наших прав чи прав інших людей.

В цих ситуаціях одне із завдань християнина на робочому місці – проявляти принциповість, мудрість і сміливість – саме це показував Христос і саме вцьому люди зможуть побачити Його у нас.

Шоста можливість

Ми свідчимо, ділячись Євангелієм в силі Святого Духа і надаючи Богу можливість завершити розпочате Ним через нас. Якщо основа свідчення про Христа – це стосунки, то робота разом з іншими людьми дає чудові можливості для благовістя через побудову стосунків.

І основне,

що ми повинні запам’ятати  про благовістя на робочому місці  – ми повинні заслужити право відповідати на запитання.  У нас на робочих місцях є певна етика, культура, усталені правила поведінки. Ми не можемо відноситися до людей, як до об’єктів, користуючись тим, що вони мусять бути певний час поряд з нами. І це серйозний виклик. Добре, ми не можемо цього робити.

Але що ми можемо зробити?

Ми можемо заслужити право відповідати на запитання. Ми можемо працювати так, що це викликатиме питання у людей “Чому ти робиш саме так?” І, звичайно, відповідаючи на ці запитання, ми можемо говорити те, що вважаємо важливим. Тому я думаю, що головна ідея місії в професії, про яку ми зараз розмовляємо, це – заслужити право відповідати на запитання. Робити свою справу так, як для Господа, так, як робив би її Господь на нашому місці. І тоді це неодмінно викличе запитання.”

_______

Довідка:

Християнська Соціальна Платформа (ХСП) –  це простір для різних соціальних навчально-просвітницьких тренінгів з подальшим практичним застосуванням у життя як окремих християн, так і громад.

Метою ХСП є донести до християн офіційну позицію Церкви через її соціальне вчення  щодо підходів розбудови фундаментів суспільства на тлі викликів сучасного світу та розвинути практичні вміння громадянина жити згідно з християнськими цінностями в усіх сферах суспільного життя.

Соціальна Платформа пропонує як навчальні світоглядні тренінги з вивчення положень Соціальної доктрини Католицької Церкви, так і прикладні, засновані на успішних практиках експертів у  різних суспільних сферах.

 

 

Be the first to comment on "Шість можливостей свідчити про Бога на робочому місці або як залишатися християнином з понеділка по суботу"

Залишити відповідь