Школа Марії і ХСП: синергія заради євангелізації у зоні війни

Койнонія Школи Християнського Життя і Євангелізації (ШХЖіЄ) в Красилові. Між керівництвом Школи і штабною командою Християнської Служби Порятунку (ХСП) погоджено рішення про уповноваження Київської філії ШХЖіЄ на здійснення відповідної духовної формації на всіх прифронтових територіях Донецької і Луганської областей.

Нагадаємо, що Київська філія Школи діє на основі католицької спільноти Віднови у Святому Дусі “Мараната”, яка в свою чергу є базовою для служіння центрального Штабу ХСП. Проведення сесій ШХЖіЄ поряд з використанням євангелізаційних курсів “Альфа” покликане стати одним із основних механізмів духовної формації мешканців “сірої зони” з боку фронтових місіонерських підрозділів ХСП.

Минулого року в римо-католицькій парафії Пресвятої Діви Марії Матері Церкви під час чергової осінньої Сесії Школи Християнського Життя та Євангелізаціїн у навчанні вперше взяли участь сім мешканців «сірої зони». На той час виповнилось вже два роки, як вони розпочали свій духовний шлях під опікою місіонерів зі складу команди ХСП-Маріуполь. Деякі з них уже є місцевими служителями, які допомагають місіонерам ХСП у їх щоденній праці. Глибоко символічним було те, що формація у ШХЖіЄ для цих людей розпочалася саме тут, на бульварі Перова 1б, місці, звідки розпочала своє служіння Християнська Служба Порятунку.

Вже на початку 2019 року вперше за час діяльності Християнської Служби Порятунку на прифронтових територіях відбулася сесія Школи Християнського Життя і Євангелізації безпосередньо у «сірій зоні» – у селі Піонерському під Маріуполем на базі місцевого  центру ХСП.

Довідка: Школа Християнського Життя та Євангелізації створена  в Україні 1998 року о. Петром Куркевичем OFM Cap (Орден Братів Менших Капуцинів, Римо-католицька церква), який є її незмінним директором. За діяльність школи відповідає Кустодія Братів Менших Капуцинів.

Місія Школи полягає на впровадженні людей різних національностей і віросповідань до пізнання і досвідчення повноти життя в Справжньому Бозі, християнської зрілості і служіння в Церкві. Школа пропонує формацію для кожного! Школа – це не тільки «навчання», це і різноманітні пережиття, і дружба, і щораз ширше бачення, і відкриття нової перспективи.

Метою Школи є не лише передача знань, але, насамперед,  створення можливості зустрітися з Живим Богом,  глибше Його  пізнати, а також зав’язати  дружні відносини  між парафіянами, спільнотами з різних частин України, а також із спільнотами та релігійними організаціями з інших країн.

Крім того, метою Школи є активізація не лише світських людей, але і духовенства, а також богопосвячених осіб, для котрих проводяться 4–денних зустрічі  для духовної віднови.

Школа – це формаційний курс, який впроваджує в повноту зрозуміння християнського життя та готує світських християн до лідерства в Церкві в широкому розумінні цього слова на рівні парафії, а також, коли йдеться про церковні рухи та спільноти світських.

Навчання  в Школі триває протягом шести років. Кожен рік нараховує чотири сесії: двотижнева сесія влітку, і уїк-ендові восени, взимку та весною. Навчання відбувається в Красилові, а також у філіях, які знаходяться в містах: Київ, Івано–Франківськ, Дніпродзержинськ, Вінниця, Одеса, Тернопіль, Бердичів, Кам’янець – Подільский, Львів. Існують також філії у Росії, Білорусі, Литві, Чехії, Ізраїлі, Ірландії, Австрії,  в п’яти містах Польщі (Варшава, Познань, Вроцлав, Краків, Глівіце), а також in spe в, Лондоні, Швейцарії, США.

Окрім римо-католиків та греко-католиків, у навчанні беруть участь  також, православні та протестанти, котрих завжди Школа радо приймає.

Школу проводять:

Брати капуцини – в Красилові та Києві, (з паулінами і мар’янами), Дніпродзержинську з францисканцями конвентуальними, в Одесі з пальотинами, в Івано-Франківську разом з греко-католицькими єпархіальними священиками, у Львові з греко-католицькими єпархіальними священиками та францисканцями конвентуальними, в Кам’янець-Подільському з христусовцями, в Празі з домініканцями, в Познані та Вроцлаві з єпархіальними священиками.

Структура Школи є відкритою. Це означає, що після її закінчення, всі будуть запрошені до KOINONII, тобто загальноукраїнської спільноти християнських лідерів, котрі будуть з’їжджатися на 2 уїк-ендові сесії (осінь, зима; монографічні сесії із запрошеним гостем-проповідником) для подальшої формації, а влітку будуть служити на різноманітних церковних літніх акціях (2-тижневі літні сесії Школи нижчих ступенів; дитячі та молодіжні реколекції; табори відпочинку; паломництва; з’їзди для молоді і т.д.). Протягом року допомагатимуть у парафіях, локальних спільнотах. Таким чином, Школа прагне не лише формувати, але також створювати тривале середовище світських християнських лідерів, які приятелюють, співпрацюють між собою, діляться особистим досвідом і т.д.

Be the first to comment on "Школа Марії і ХСП: синергія заради євангелізації у зоні війни"

Напишіть відгук