Служіння ХСП було представлено на з’їзді лідерів ОКС

19 березня в рамках лідерського з’їзду католицьких харизматичних спільнот України, що входять до складу Об’єднання Католицьких Спільнот (ОКС), було проведено презентацію ХСП. Презентував Християнську Службу Порятунку співзасновник і програмний координатор ХСП Андрій Оленчик.

На цей момент до служіння в рамках ХСП уже залучилася низка спільнот зі складу ОКС, зокрема, спільноти «Мараната» (Київ) та «Живий Вогонь» (Львів), а також численні священики, молитовники та волонтери зі складу близько десятка інших католицьких спільнот Віднови у Святому Дусі та середовища Школи Християнського Життя і Євангелізації.

Зазначений з’їзд лідерів відбувся у Львові за участі команди служителів партнера ОКС – Європейської Мережі Спільнот (ENC), яка об’єднує католицькі харизматичні спільноти низки європейських країн.  Всього у з’їзді взяли участь близько 130 служителів з лідерського ядра українських спільнот, що входять до руху Католицької Харизматичної Віднови.

Про покликання католиків – харизматиків до дії в силі всього спектру дарів Святого Духа у наші Останні Часи говорив куратор Католицької Харизматичної Віднови в середовищі УГКЦ єпископ Бучацький Дмитро Григорак. Владика Дмитро є одним із духовних патронів ХСП.

Пророчим духом пробудження Церкви та закликом до апостольської дії була просякнута кожна мить протягом цьогорічного з’їзду ОКС. Всі присутні лідери отримали спільне розпізнання, що одним із шляхів, на який сьогодні кличе українських католиків – харизматиків Святий дух, є шлях Християнської Служби Порятунку.

Довідка:

 Об’єднання Католицьких Спільнот (ОКС) було утворене у березні 2013 року у Красилові (Хмельницька область) в реколекційному будинку св. о. Піо лідерами католицьких харизматичних спільнот, що переважно належали до середовища Школи Християнського Життя і Євангелізації. Місією ОКС є поширення Доброї Новини та проповідь Слова Божого в Україні та за її межами через формування спільнот віруючих, які несуть Євангеліє у силі слова та через конкретні справи любові й милосердя.

Згідно схваленого на установчих зборах Статуту ОКС є добровільним згромадженням католицьких спільнот, а також служінь, організацій, проектів, що взаємодіють і підтримують розвиток та діяльність таких спільнот, для об’єднання зусиль у справі поширення Божого Слова, зміцнення Католицької Церкви, виконання її духовної, гуманітарної та соціальної місій в світі, сприяння порозумінню між різними християнськими конфесіями (деномінаціями) на основі католицького екуменічного вчення.

Станом на сьогодні учасниками ОКС є 40 спільнот римо- та греко-католицьких обрядів.  Партнерами ОКС стали Школа Християнського Життя і Євангелізації Пресвятої Діви Марії з Назарету Матері Церкви, служіння «ОАЗІС»  (підліткове служіння), реабілітаційні центри  «Наша Оселя» з м. Староконстянтинова та з с. Залісся, Дім святого Мартіна де Поррес з м. Фастів, сестри – черниці зі згромадження «Сестри Марії у Святому Дусі», християнське видавництво «Апостол» та католицьке радіо «Марія».

Основними цілями ОКС є надання практичної допомоги священикам та служителям-мирянам у: організації в парафіях постійного процесу євангелізації, спрямованого на навернення і воцерковлення невіруючих людей (євангелізація); формуванні у віруючих умінь та навичок служіння Церкві як Тілу Христовому і залучення людей у місію благовіщення про Ісуса Христа (служіння); формуванні у парафіях організованих та постійно діючих груп віруючих (спільнота); організації процесу навчання віруючих та поступове ведення їх до християнської зрілості в новоутворених та вже існуючих спільнотах (учнівство); приведенні віруючих до більш близьких відносин з Богом в атмосфері індивідуального та спільного постійного поклоніння Богу (поклоніння); виробленні у парафіян активної життєвої позиції в конкретних справах любові і милосердя (святість у світських справах); залученні, за необхідності, в парафії на коротко- або довгостроковій основі спеціально навчених служителів-місіонерів (місіонерське наставництво).

Основними завданнями Об’єднання є обмін інформацією, взаємна підтримка та реалізація спільних проектів учасниками Об’єднання, а також колективне (спільне) представництво їх інтересів у взаєминах з ієрархами обох гілок Католицької Церкви, інституціями світового руху Віднови у Святому Дусі, іншими зацікавленими особами та організаціями в Україні та за її межами.

Об’єднання працює в режимі відкритої мережі (network), що виконує функції єдиного координаційного та інформаційного ресурсного центру для своїх учасників та діє в межах Статуту Об’єднання для виконання визначених у ньому завдань.

Be the first to comment on "Служіння ХСП було представлено на з’їзді лідерів ОКС"

Залишити відповідь