Єпископ Леон про волонтерів АТО: «Вони більше пізнали Бога!» (ОНОВЛЕНО)

Нещодавно команда служителів Християнської Служби Порятунку відвідала Вінницю з метою участі у зустрічі з єпископом – ординарієм Кам’янець-Подільської дієцезії Римо-Католицької Церкви Леоном Дубравським на його запрошення.

Під час кількагодинної зустрічі відбулася ґрунтовна розмова щодо поточної діяльності ХСП у зоні АТО з огляду на існуючі на цій землі духовні і гуманітарні реалії. Були предметно обговорені можливі напрями підтримки, взаємодії та участі як окремих священиків та світських служителів, так і цілих парафій та спільнот, що діють на теренах Камянець-Подільської дієцезії РКЦ, у служінні Християнської Служби Порятунку в «сірій зоні» та на мирній території. За результатами зустрічі єпископ Леон Дубравський уділив ХСП своє пастирське благословення та висловив готовність до започаткування спеціальної дієцезіальної програми з метою підтримки розвитку ХСП за участю священиків – капеланів та служителів, покликаних діяти в якості рятувальників, волонтерів та молитовників ХСП.

У зустрічі також взяли участь лідер місцевої Спільноти Віднови у Святому Дусі «Любов Христова» Сергій Гірявенко та духівник цієї спільноти брат Матвій Стибурський OFM CAP.

Спільнота «Любов Христова», як і інші базові для ХСП католицькі спільноти, належить до середовища Об’єднання Католицьких Спільнот та Школи Християнського Життя і Євангелізації.

У коментарі для CREDO єпископ Леон сказав:

— Дуже добре, що ця зустріч відбулася. Я почув їх, вони почули мене. Я спитав: чим ми можемо їм допомогти? Вони сказали — капеланами і молитвою. Тому я відповів: добре, давайте розробимо плани. Зробимо спільноти, я буду їх очолювати, і станемо так вам допомагати.

Для мене дуже важливо було їх почути, вислухати безпосередньо їхні проблеми т потреби. Вони, перебуваючи ТАМ, більше пізнали Бога, ніж ми тут! Це захоплює і дивує, як вони хочуть жертвувати себе, присвячувати свій час, сили, гроші. Робити все, щоби ті люди, які там живуть, пізнавали Бога, — а ми тут навіть уявлення не маємо, наскільки ті люди від Нього далекі, як далеко вони живуть від Євангелія! Мене вражає, що ось ці люди, ХСП, власними силами і стараннями йдуть робити те, що мала би робити Церква: служити, проповідувати, свідчити!

Ця ситуація на Сході, думаю, має дійти до всіх нас. Коли ТАМ перебуваєш і звідти повертаєшся, вже дивишся на все інакше.

Я говорив, що готовий організувати групи і поїхати на Схід разом з ХСП. І ще я сказав, що варто, аби вони виступили тут, перед нашими священиками, і розказали про те, як там люди живуть, як усе виглядає. Бо наші священики так собі спокійно знають, що вийдуть, проповідь скажуть, люди їх послухають, усе добре, звично… Проповідь Євангелія треба оновити, і події на Сході показують, як саме це зробити!

Зараз я чекаю на пропозиції від ХСП, ми домовилися, що вони пришлють свої, і ми будемо діяти.

 

 

 

Be the first to comment on "Єпископ Леон про волонтерів АТО: «Вони більше пізнали Бога!» (ОНОВЛЕНО)"

Залишити відповідь