Снігові замети та морози не стали на заваді доставки паливних брикетів для 8 тисяч мешканців прифронтових сіл маріупольського напрямку

Християнська Служба Порятунку в рамках Акції «Папа для України» забезпечила доставку та роздачу паливних брикетів у більш ніж двадцяти населених пунктах, назви яких не сходять з фронтових зведень.

За понад два місяці реалізації проекту було роздано майже 2,5 тис. тонн брикетів для близько 8 тис. мешканців прифронтових сіл та селищ маріупольського напрямку.

Зокрема, паливо отримали жителі Бердянського (42 т.), Сопіно (46 т.), Піонерського (29 т.), Приморського (23 т.), Виноградного (75 т.), Лебединського (58 т.), Гнутового (188 т.), Талаківки (413 т.), Черненко (15 т.), Піщевика (19 т.), Павлополя (24 т.), Орловського (89 т.), Кирилівки (110 т.), Чермалика (468 т.), Новоселівки (257 т.), Новоселівки 2 (89 т.), Старогнатівки (251 т.), Новогригорівки (27 т.), Келерівки (55 т.), Федорівки (15 т.) У Степанівку, Маловодне та Запорізьке було доставлено 146 тонн брикетів.

Кожна потребуюча сім’я отримала по тонні розфасованих в мішки брикетів, – розповів координатор штабу Християнської служби порятунку Андрій Чміленко. Він додав, що в першу чергу брикети видавали багатодітним родинам, вдовам, сиротам, пенсіонерам та одиноким матерям.

Не зважаючи на труднощі, пов’язані зі сніговими заметами та сильними морозами, усі бенефіціари отримали допомогу своєчасно. Процедура отримання брикетів відбувалась за списками, поданими з місцевих адміністрацій, у визначений заздалегідь день.

«При сьогоднішній вартості палива саме така допомога для місцевих мешканців – на вагу золота», – прокоментував актуальність проекту селищний голова Талаківки та Гнутово В’ячеслав Салгалов.

«Ми вже вдруге доставляємо брикети у рамках Акції «Папа для України» мешканцям «сірої зони». Окрім матеріальної підтримки, люди потребують простого спілкування та доброго слова. Під час наших зустрічей ми не тільки роздаємо допомогу, але й ділимось з ними  теплом наших сердець», – розповів Андрій Чміленко.

Він звернув увагу на те, що жителі прифронтових сіл пережили тяжкі випробування, тому в багатьох з них не витримують нерви, погіршується здоров’я, падає дух. «Ми завжди спілкуємося та підтримуємо таких людей, і завжди згадуємо в своїх молитвах», – сказав пан Андрій.

«Низький уклін всім тим, хто підтримує і допомагає нам. Нам дуже важливо усвідомлювати, що про нас не забули, що хтось про нас пам’ятає», – дякує мешканка селища Чермалик.

«Якби не гуманітарна допомога, то важко б було вижити. Ось Папа Римський наскільки далеко, а нам допомагає…», – дякує інший житель цього селища.

Нагадаємо, що такий паливний проект став можливим завдяки пожертві простих віруючих людей з європейських парафій, які відгукнулись на заклик допомогти Україні. Це вже вдруге Християнська Служба Порятунку допомагає організувати доставку та роздачу паливних брикетів у рамках Акції «Папа для України». Навесні 2017 року ХСП за три місяці забезпечила роздачу 2741 тонни паливних брикетів. Тоді цю допомогу отримали майже 7 тис людей (або 2285 домогосподарств) у 30-ти прифронтових селах поблизу Маріуполя.

 

Be the first to comment on "Снігові замети та морози не стали на заваді доставки паливних брикетів для 8 тисяч мешканців прифронтових сіл маріупольського напрямку"

Залишити відповідь