Собор Стрийської єпархії поручив парохам парафій втілювати програму Добрий господар

Сьогодні ми можемо спостерігати надзвичайно актуальну і доленосну тенденцію у житті Церкви і країни – поступове відродження господарсько-соціальних традицій і практик, втілених колись у житті українського народу його великим сином греко-католицьким митрополитом Андреєм Шептицьким. І безумовним піонером та лідером цього важливого процесу в католицькому церковному середовищі України є Стрийська Єпархія УГКЦ, де уже не перший рік команда мирян під патронатом Владики Тараса Сеньківа реалізує різноманітні ініціативи, базовані на кооперативних засадах та солідарності місцевих громад.  Однією із складових цього локального феномену є і програма “Добрий Господар”, яка реалізується Фондом громад “Рідня” і Християнською Службою Порятунку.

Нещодавно Синод Стрийської єпархії УГКЦ у своєму офіційному рішенні ще раз констатував необхідність подальшого просування у зазначеному напрямку. Зокрема, у рішенні сказано:

Поручаю усім Парохам/Адміністраторам у повірених парафіях:

– Підтримати розвиток доброчинного фонду #Рідня який є однією з форм соціального служіння в дусі євангелізації;

– Розвивати різні парафіяльні господарські ініціативи для створення кращого рівня самостійності та розвитку соціально – харитативної діяльності;

– Втілювати програму #ДобрийГосподар як одну з моделей відродження кооперативного руху та провадження нових технологій ведення приватного господарства…

Нагадаємо, що у 2019 році на День Незалежності у селищі Дашава на Львівщині  відбулося представлення та підписання Декларації про співпрацю і цінності, якою було проголошено утворення Християнського Соціального Простору «Стрийська Кооперативна Ініціатива самоорганізації та практичного просвітництва».

З метою практичної реалізації завдань Декларації було підписано додаток, яким було дано старт програмі «Добрий Господар», що на першому етапі  включатиме три напрями: кооперація, енергоефективність і екологія. Зазначена програма базуватиметься на існуючих у засновників напрацюваннях і ресурсах, зокрема, складових програми ХСП «Естафета добра і благополуччя», проектних можливостях Фонду Громад «Рідня» та цільових програмах кредитної спілки «Вигода».

Пріоритетними напрямками діяльності програми “Добрий господар” є: коопераціяенергоефективністьекологія.

Be the first to comment on "Собор Стрийської єпархії поручив парохам парафій втілювати програму Добрий господар"

Залишити відповідь