Уряд США обговорює з Facebook, Google та іншими технологічними компаніями можливість передавати дані про місцезнаходження користувачів, що фіксуються їх смартфонами з метою боротьби з Covid-19. Про це повідомляє The Washington Post. «Уряд США веде активні переговори з Facebook, Google і безліччю інших технологічних компаній та експертів у галузі охорони здоров’я про те, як вони можуть використовувати дані про місцезнаходження, отримані з телефонів американців, для боротьби з новим коронавірусом», – йдеться в повідомленні.
Зокрема йдеться про відстеження того, чи знаходяться люди на безпечній відстані один від одного, щоб зупинити спалах коронавірусу. Також подібні дані можна буде використовувати для вивчення поширення інфекції і визначення місць великого скупчення людей.
У Google підтвердили, що розмовляли з урядовцями, експертами в галузі охорони здоров’я. У недавніх інтерв’ю керівники Facebook також заявляли що уряд США особливо зацікавлений у розумінні моделей переміщення людей, які можуть бути отримані з даних, зібраних компанією від користувачів, які дозволили це.
Як наслідок, американська компанія Facebook, що володіє однойменною соціальною мережею, буде збирати дані про переміщення своїх користувачів в рамках боротьби з поширенням нового коронавірусу. Відповідну заяву опубліковано на сайті компанії. Згідно з поширеним документом, фахівці компанії будуть збирати дані про місцезнаходження користувачів на території США і надавати ці дані федеральним і місцевим органам влади. Інформація буде носити анонімний характер і буде використана виключно для складання статистичних показників, а також у вибудовуванні методів боротьби з поширенням інфекції, зазначається у документі.
За відомостями керівництва Facebook, за рахунок отримання такого масиву даних владі буде простіше відслідковувати виконання населенням вимог про дотримання соціальної дистанції. Крім того, на основі отриманої інформації можна буде стежити за тим, наскільки серйозно мешканці США ставляться до рекомендацій влади не залишати будинки без крайньої необхідності, а також виявляти штати, між якими найбільш активно переміщається населення, створюючи тим самим загрозу поширення коронавірусу.
Більше того, Facebook фактично запроваджує цензуру під приводом сприяння боротьбі з пандемією. Так, соцмережа відходить від політики відсутності перевірки постів політиків. Правила змінюють через пандемію коронавірусу і захворюваність на COVID-19. Наприклад, цими днями соцмережа видалила пост президента Бразилії Жаїра Болсонару про коронавірус, передає TechCrunch. У Facebook вирішили видалити відео, яким той поділився. У відео йшлося про те, що «гідроксихлорохін працює всюди». Незважаючи на те, що препарат все ще проходить тестування, а його ефективність для лікування COVID-19 ще не підтверджена. Зараз це відео відсутнє у переліку інших відео на сторінці президента.
«Ми видаляємо контент у Facebook та Instagram, який порушує наші Стандарти спільноти, які не допускають дезінформації, яка може призвести до фізичної шкоди», – заявив прессекретар Facebook у коментарі TechCrunch. Facebook забороняє фейкові публікації про лікування, профілактику чи чисельність хворих. У відео, яке видалили, президент Бразилії говорив з вуличним продавцем. Під час розмов Болсонару заявив, що «вони хочуть працювати», хоча рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я акцентуються на соціальному дистанціюванні.
Публічним особам радять обережніше ставитись до заяв про пандемію коронавірусу. Поширення сумнівної інформації може призвести до того, що вірус буде поширюватися швидше.У Facebook заявили, що дезінформація про COVID-19, яка може нанести шкоду людям, буде негайно видалена. Тепер питання полягає в тому, чи буде Facebook готовий застосувати таку політику до Дональда Трампа, якого критикують за поширення дезінформації щодо тяжкості спалаху, можливих методів лікування та ризику повернення людей на роботу, пише видання. Facebook побоюється реакції консервативних політиків та громадян, які придумали суперечливу теорію про те, що це нібито дискримінує чи піддає цензурі їхні посади, додають у TechCrunch. А тим часом напередодні Twittter видалила два пости Жаїра Болсонару з тих самих причин: на думку адміністраторів мережі вони містили суперечливі та недоведені дані.
Але глибоко помиляються ті, хто вважають, що такого роду новації у світових соцмережах носитимуть тимчасовий характер і є наслідком виключно пов’язаного з пандемією форс-мажору.
Компанія Facebook уперше в своїй історії погодилася передати суду ідентифікаційні дані французьких користувачів, які підозрюються у висловленні ненависті на їхній онлайн-платформі. Про це заявив міністр закордонних справ Франції Седрік О, передає Reuters. Рішення найбільшої соцмережі ухвалено після зустрічей між Цукербергом і Макроном. “Президент Франції хоче взяти на себе провідну роль на світовому рівні щодо регулювання мови ворожнечі та поширення неправдивої інформації в Інтернеті”, – пише агентство. Поки що Facebook співпрацює з французьким правосуддям у справах, пов’язаних з терористичними актами та насильницькими діями, передаючи IP-адреси та інші ідентифікаційні дані підозрюваних осіб французьким суддям, які офіційно вимагали цього.
Після зустрічі між керівником із глобальних справ Facebook Ніком Клегом та Седріком О минулого тижня компанія розширила цю співпрацю на сферу висловлювання ненависті онлайн.
“Це величезна новина, це означає, що судовий процес зможе працювати нормально. Це дійсно дуже важливо, вони роблять це лише для Франції”, – сказав глава МЗС Франції в інтерв’ю Reuters.
Зазначається, що з моменту призначення на посаду міністра закордонних справ Франції у березні, Седрік О зробив боротьбу з мовою ненависті в Інтернеті одним із ключових пріоритетів.
Водночас Facebook оголосив імена експертів, що належать до нової Наглядової ради. Серед них правник «ненависника Трампа», члени субкультури ЛГБТ, люди, пов’язані з організаціями Джорджа Сороса, та особи, які підтримують радикальне Мусульманське братство. Новий орган буде відповідати за формування стратегій модерації змісту на порталі соціальної мережі.
Про нові номінації поінформував у Twitter кореспондент з Франції Адам Гвязда. Серед 20 членів нової Наглядової ради єменська письменниця Тавакуль Карман, лауреатка Нобелівської премії миру 2011 р., згідно з французькою газетою «Ле Монде», «учасниця ісламістського руху в Ємені». Вона підтримувала Мусульманське братство і Мухаммеда Мурсі, скинутого військами 2013 р. У соціальних мережах є її фотографії, на яких вона показує Рабію /Руку Тамкіна – розпізнавальний знак Мусульманського братства.
У цьому списку також є Афія Асантеваа Асаре-Кей, активістка з Гани, що бореться за права ЛГБТ. Вона очолює «Open Society Initiative» для Західної Африки – організацію, яку заснував Джордж Сорос. Ще одна особа з Наглядової ради Facebook пов’язана з американським мільярдером. Це угорець Андраш Шайо, засновник Центральноєвропейського університету. У 2001-2007 рр. член правління «Open Society Justice Initiative» у Нью-Йорку. З 2008 р. суддя ЄСПЛ, призначений Ференцом Гюрчані, прем’єр-міністром країни в 2004-2009 рр. Він систематично виступає проти Угорщини та в проіміграційному дусі. У цю групу також входить Памела Карлан, професорка Стенфордського університету. У 2013 р. працювала в команді Обами на посаді заступника генерального прокурора. Потенційна кандидатка до Верховного суду в 2009 р. Вона каже про себе: «Не секрет, що я належу до ЛГБТ» та «є злісною бісексуальною єврейкою». «Ненавидить Трампа» – пише у Twitter Гвязда. Як повідомляє «New York Times», вона є «чемпіонкою з прав геїв, великою захисницею прав злочинців і виборчих прав».
Експерти, які співпрацюють з Наглядовою радою, не є працівниками Facebook і їх не можна усунути. Вони можуть бути на цій посаді максимум три трирічні терміни, а тематичні панелі будуть конфіденційними та випадковими; жоден член не може вибрати панель, в якій бере участь, а всі думки будуть анонімними. Фінансова незалежність Ради також гарантує створення цільового фонду в розмірі 130 млн доларів США, який повністю незалежний від Facebook. Наглядова рада зосереджується на прийнятті найважливіших рішень щодо модерації вмісту у Facebook та Instagram.
Be the first to comment on "Світові соцмережі: інформаційне мінне поле"