Володимир Салук – волонтер, який їздить на Донбас з християнською місією.

Ось щойно він повернувся з поїздки, де побував там вже вдруге. Такі поїздки організовує Християнська Служба Порятунку, де він є ротаційним волонтером. Ця організація ХСП функціонує вже декілька років. Вона розпочинала свою діяльність, як гуманітарна місія. На сьогодні в ній існує вже декілька напрямків: духовно-психологічна підтримка, гуманітарна допомога, корпус військових священників капеланів. Робота, в основному, зосереджена в сірій зоні Донецької і Луганської областей, де є найбільша потреба в допомозі місцевому населенню.

ХСП має на прифронтових територіях 6 своїх осередків. Там працюють як постійні волонтери, так і ротаційні. Отже, будь-хто може долучитися до цієї роботи, каже Володимир. Засновниками ХСП Маріуполь є подружжя Володимира та Оксани Завадських з римо-католицької парафії.

Вперше  Володимир Салук відвідав ХСП центр в сірій зоні в 20 км. від Маріуполя в січні цього року. Поїздка тривала два тижні. Каже, що хоч багато людей і виїхало, але чимало мешканців залишилося. Діяльність ХСП, в основному, спрямована на роботу з молоддю, розповідає далі волонтер, це різноманітні заняття в школах, дитсадках. Також працівники цього центру Християнської Служби Порятунку багато відвідують місцевих селян в їхніх домівках – спілкуються, запитують про потреби жителів, намагаються згуртувати людей, мають чаювання, читають Святе Письмо, запрошують до церкви… Це вже діяльність не лише з дітьми і молоддю, а й зі старшими людьми.

Володимир каже, що як історику йому дуже хотілося поїхати туди і подивитися на власні очі, як живуть люди, проаналізувати всю ситуацію. «Мав дуже сильні емоції від поїздки. Також залишились приємні враження від щирих розмов з місцевими дітьми. Звикаєш до місцевих жителів, здружуєшся з ними… Тут в Тернополі люди просто не уявляють як це, коли відразу за Маріуполем стоять блокпости, військові зі зброєю, огороджувальні їжаки, ведеться паспортний контроль. Це все дуже серйозно.. Особливо, коли чути звуки вибухів…, – ділиться враженнями волонтер. – Багато розповідей людей про втрату їхніх домівок, їхнього майна. Люди без роботи, без грошей, в страху за своє майбутнє».

Духовенство, каже Володимир, співпрацює разом з військовими. Одні допомагають іншим і всі разом роблять спільну справу.

Володимир Салук хоче займатися не лише духовним просвітництвом, а й культурно-освітнім. Він возить на схід книги – друзі зібрали йому для поїздки сучасну українську літературу.

Каже, що там люди спраглі чути Боже слово, і вони несуть тим людям добру вістку. Дуже приємним для Володимира є той факт, що, хоча засновниками ХСП є римо-католики, але приїжджають туди волонтери з різних конфесій. Є багато волонтерів і священників римо-католиків, є греко-католики, є православні, є представники монарших згромаджень, є представники протестантських церков. «Вражає просто це їхнє порозуміння і дух любові та миру між ними, – розповідає він. – Кожного вечора вони сходяться спільно на молитву, постійно діляться словом Божим. Але, навіть не зважаючи на деякі конфесійні розбіжності, протестантські пастори можуть бути присутні на католицькій літургії. Також під час Літургії протестантський пастор може сказати проповідь.. Це надзвичайно захоплює і надихає».

Інтерв’ю взяла Галина Жук

Фото автора

Джерело: ТМЦ.інфо