Святий Миколай завітав до найменших мешканців «сірої зони»

Автор – Світлана Філоненко

«Миколай є примір, як ми повинні один одному допомагати, робити добро один одному. І в цей день ми засвідчуємо переконання, що треба всім потребуючим допомогти, що треба ближнім нашим людям робити якусь приємність також. Так, як ми даємо даруночки дітям, так даємо даруночки і старшим – як свого роду символ доброти. Це для того, щоб діти чи старші сказали «дякую» і відчули, що хтось їх любить».
(Блаженніший Любомир Гузар в інтерв’ю телеканалу ZIK про свято Миколая, 2012 р.)
День Святого Миколая – одне з найрадісніших християнських свят. Святого люблять як мудрого покровителя, що завжди допомагає всім добрим людям й, насамперед, дітям. Служителі Християнської Служби Порятунку старались зробити святковим цей день для дітей “сірої зони”.
Подорож святого Миколая розпочалася з дитячого садочка  “Лелека”. Діти дуже чекали на святого Миколая, приготували віршики, пісні. Святий Миколай завітав до малечі не один, а з помічниками: Ангел та Жираф. Запитаєте, чому жираф серед зими, а тому, що коли Святий Миколай дарував подарунки дітям в Африці, то олені притомилися, і на допомогу прийшов жираф))). Яскравий африканський гість весь час веселив дітлахів, даруючи їм позитивний настрій. Так як діти були чемними, слухняними, Святий Миколай подарував усім подарунки, а натомість отримав від малюків листи з їхніми бажаннями і домовився, що маленький Ісус на Різдво передасть їм їхні подарунки.  (Дякуємо за смаколики та іграшки спільноті францисканців світських (ФОС) «Придніпров’я» з парафії св. Йосипа м.Дніпро.

 

Потім Святий Миколай завітав до нашого постійно діючого центру ХСП-Маріуполь “Ковчег” у с. Піонерське.
Діти зазвичай відрізняються між собою, однак усіх їх об’єднує велика потреба доброти, тепла, уваги і любові. Вони дуже талановиті, у кожного є свої дари і таланти.
На святкуванні дітвора мала можливість проявити свої акторскі здібності, підготували для своїх рідних та друзів сценку про св. Миколая, розповідаючи про те, як добре бути чемними та робити добрі вчинки.
Від св. Миколая діти отримали смаколики та різні подарунки. Дякуємо ЦВС СІМІС ОТУ Маріуполь за спільно проведене свято, а також за транспортування дітей з с. Талаківка.

Святий Миколай передав також подарунки дітям у с. Старогнатівка. Приємно бачити як на дитячих обличчях з’являються радісні посмішки, як блищать оченята. Діти обіцяли бути чемними, добре навчатися, слухатися маму, тата та вчителів.

Протягом подорожі «сірою зоною» Святий Миколай та його помічники завітали з подарунками до сімей з сіл Сопіне та Бердянське. Багато радості та позитивних емоцій несподівані гості подарували дітям а також і їхнім батькам.
Діти були приємно здивовані, адже від початку війни вже кілька років такі гості до них не з’являлися. Найменші спочатку ховалися, потім вже сміялися, розказували віршики. Павлику так сподобався Жираф, що він запропонував йому залишитися: “если что, есть свободная кровать”. А маленький Сашко вирішив показати свої улюблені іграшки, та розповів віршик. Щиро дякуємо о. Krystian Hajduk, а особливо дітям  парафії Святої Трійці с. Зіньків та Святої Анни с. Петрашівки, за приготовані ними солодкі подарунки для своїх ровесників у «сірій зоні».

Не забув Святий Миколай і про Людмилу та Петра Опанасенко Це сім’я яка гостинно приняла служителів ХСП-Маріуполь.

Окремо хочемо подякувати від імені батьків і дітей с.Кам’янка отцю-капелану Валентину Розгону, який на свято Святого Миколая за григоріанським календарем завітав до дітей на Рорати в парафії св. Михаїла Архангела, що в Дунаївцях. Подарунків не приніс, а натомість збирав подарунки від місцевих дітей діткам на Сході.

Після цього Святий Миколай (о.Валентин Розгон) приїхав привітати діточок в с. Кам’янка. Це стало несподіваним сюрпризом і дітям, і дорослим, бо подарунки (іграшки, солодощі, портфелі тощо) та інші необхідні речі отримали як діти, так і їхні батьки.

Отак в наші непрості часи Святий Миколай мандрує по країні. Та ще й капеланом ХСП за сумісництвом служить. (Отець Валенин Розгон періодично доєднується до команди ХСП-Маріуполь, виконуючи пастирську функцію для місцевих мешканців та українських військових).
День Святого Миколая – свято,  на яке чекають  і дорослі, й діти . Разом з тим, як бачимо, дорослі в ці святкові дні мають можливість стати чарівниками – виконавцями  дитячих мрій.
Дякуємо Святому Миколаю та його помічникам і благодійникам за чудо, яке відбувалось цими днями у десятках маленьких сердець!

Be the first to comment on "Святий Миколай завітав до найменших мешканців «сірої зони»"

Залишити відповідь