“Термін “Діти індиго” – антинауковий і введений екстрасенскою!” – кандидатка педагогічних наук

Зоя Хитра, кандидат педагогічних наук, автор підручників для Нової української школи на Радіо Марія у програмі Modus Vivendi з Оксаною Семенець про особливості християнської та гуманної педагогіки.
– Класична наука, у сучасному розумінні, виникла у Західній Європі як плід культури, в основі якої лежить християнське розуміння Бога.
– Основні принципи науки: казуальність, універсальність, раціональність, засновані на вірі в Єдиного Бога.
– Боротьба за істину, правду і академічну доброчесність – вічний процес. Боротьба з пара наукою і псевдонаукою – одна з нагальних проблем сьогоденної науки.
– Особливості псевдонаукової літератури: висока категоричність тверджень, «пташина мова» (екзальтовані «терміни», «ельфійські слова» та ін.), пошук причинно-наслідкових зв’язків там, де їх нема.
– Освіта дуже часто постає як арена боротьби цінностей.
– Головні цінності у гуманній педагогіці – загальнолюдські. Культивується одночасне прийняття кількох релігій: шлях до Бога сприймається як стежки до вершини з різних боків гори.
Поєднання ідей західних і східних релігій.
У контексті гуманної педагогіки істина в середині людини, в контексті християнської педагогіки істиною є Бог.

Педагогічна технологія включає форму, зміст і методи. Форми і методи гуманної педагогіки є прогресивними, зміст у багатьох моментах не збігається із християнським світоглядом.
Позитивним аспектом гуманної педагогіки є те, що вона приділяє увагу світогляду, духовному розвитку. Ідеї гуманної педагогіки спираються на праці класиків світової педагогіки, зокрема, педагогів-христоцентристів К.Ушинського і Я.Коменського.
– Діти індиго – це псевдонауковий термін, який походить із екстрасенсорики. «Нова раса» дітей – це духовний расизм.
– На думку багатьох науковців, симптоми дітей індиго найчастіше пов’язані із браком уваги, гіперактивністю чи аутизмом.
– Питання необхідності формування критичного мислення є надзвичайно важливим на сьогодні.
– Світський характер освіти покликаний захистити дитину від маніпуляцій у духовній сфері.
– Якість навчання у багатьох християнських навчальних закладах ще не є оптимальною і потребує серйозної праці і розвитку.
– Ісус нікого не гнав у церкву, він пішов на смерть за учнів, які пішли за ним. Це приклад найкращого Вчителя.

Be the first to comment on "“Термін “Діти індиго” – антинауковий і введений екстрасенскою!” – кандидатка педагогічних наук"

Залишити відповідь