У Києві запрацювала Християнська служба порятунку

12932793_577409275761688_7712561029448213678_n

З благословення ординарія Києво-Житомирської дієцезії архиєпископа Петра Мальчука з’явилося нове екуменічне служіння бійцям і цивільним в зоні АТО, засноване християнськими служителями-мирянами.

Організаційною базою для Християнської служби порятунку є Парафія Пресвятої Діви Марії Матері Церкви РКЦ у Києві та спільнота Віднови у Святому Дусі «Мараната», що діє в цій парафії. Фактично ХСП стало екуменічним єднанням однойменної громадської організації та благодійного фонду «Сопричастя», що утворені римо- та греко-католиками зі складу київських харизматичних спільнот, лідерів християнських церков, котрі на території Донбасу та служителів «Міжконфесійного батальйону військових капеланів» (МБВК). Цей батальйон проводив душпастирське служіння на всіх ділянках фронту в зоні АТО з квітня 2014 до березня 2016 року. Таким чином крім католиків до активу увійшли також і брати-протестанти. Духовне провідництво ХСП з боку Католицької Церкви здійснюють брат Блажей Суска, OFMCAP  (духовний асистент) та отець Роман Лаба, OSPPE (капелан).

Місією ХСП є здобуття Божої Перемоги, встановлення Божого Миру та поширення Царства Божого в Україні, а особливо на теренах, що охоплені війною,  через проповідь Слова Божого, торжество Божої Любові та явлення Божого Милосердя.

Лідер і співзасновник ХСП — Ігор Шулік (Шторм), в минулому командир «Міжконфесійного батальйону військових капеланів», який після 25 років в харизматичному протестантському русі прийняв католицизм.

За словами одного із засновників служіння, заступника лідера спільноти «Мараната» Андрія Оленчика: «Наша місія – це здійснення практичних справ заради захисту та зцілення духа, душ і тіл конкретних людей. В ім’я Ісуса Христа ми покликані бути там, де необхідно гасити вогонь, омивати кров та осушувати сльози».

Християнська служба порятунку – це капелани, молитовники, рятувальники, волонтери, правозахисники, психологи, медики, соціальні працівники, журналісти. Водночас, ХСП відкрита на взаємодію зі всіма людьми доброї волі. Для будь-якого християнина є можливість служіння в межах ХСП.

У найближчих планах ХСП – вже за тиждень відвідати один із населених пунктів так званої «сірої зони» прифронтової території Донбасу під Горлівкою, де близько 100 родин вже тривалий час потерпають від нестачі продовольства, засобів особистої гігієни та побутової хімії чи інших речей першої необхідності. Мобільна група, яку очолить лідер служіння, член спільноти «Мараната» Ігор Шулік (Шторм), надасть цим людям духовну підтримку та гуманітарну допомогу. До місіонерських виїздів  в зону АТО готуються також інші мобільні групи, до складу яких входитимуть як капелани, так і рятувальники.

Християнська-служба-порятунку-2

ХСП потрібні рятувальники, котрі входитимуть до складу мобільних команд і періодично виїжджатимуть для служіння в зону АТО (служіння не проводитиметься у місцях безпосередніх бойових дій, пріоритетна територія дії – так звана «сіра зона»).

Завдання рятувальників: здійснення євангелізаційної, гуманітарної, освітньої та соціальної місії у прифронтовій зоні. Рятувальники взаємодіятимуть з капеланами, підтримуючи їх пастирську місію. Рятувальники через участь у короткострокових тренінгах можуть набувати кваліфікацію тренерів для проведення навчання для військовослужбовців та цивільного населення в сфері тактичної медицини, інформування про мінну небезпеку, антистресової терапії, виживання в екстремальних умовах тощо.  Рятувальники проходитимуть спеціальну додаткову підготовку для набуття навиків поводження у зоні АТО та комунікацій з військовослужбовцями і місцевим населенням.

Вимоги до кандидатів у рятувальники:
Християни, що мають благословення свого духівника.
Вік 25-50 років.
Відсутність фізіологічних та психологічних протипоказань.
Згода родини.
Наявність диплому про освіту державного зразка (для лікарів).
Наявність водійських прав категорії В,С (бажано).

Особливо вітаються лікарі загальної медицини – терапевти, педіатри, стоматологи, психологи (військові, дорослі, дитячі), парамедики. Рятівники-парамедики, психологи, пожежники, альпіністи, спеціалісти у сфері  запобігання ситуаціям  техногенного та природного характеру, аварій, катастроф, епідемій.

Потрібні волонтери для проведення кампанії на місці зі збору коштів, речей та медикаментів для забезпечення діяльності капеланів та мобільних груп рятувальників,  військовослужбовців та цивільного населення в зоні АТО. Ще одним призначенням волонтерів є здійснення справ милосердя та опіки щодо постраждалих  внаслідок війни, а також  здійснення правової, соціальної та психологічної підтримки ветеранів АТО, родин загиблих, біженців тощо.

Потрібні молитовники для постійної індивідуальної молитви в інтенціях служіння, для участі у складі команд екстреної молитви, для проведення заступницьких молитов та молитов внутрішнього зцілення (служителі, що мають на це благословення і спеціальну підготовку).

Потрібні партнери для технічної підтримки автотранспортних засобів, що використовуються для пересування капеланів та мобільних груп у прифронтовій зоні, а також для здійснення поліграфічних послуг, для закупівлі медикаментів тощо.
Крім цього, формуються цільові групи служителів, зокрема, група адміністративної та інформаційної підтримки ХСП, група журналістів та блогерів для роботи у загальному інформаційному просторі, група правозахисників, група інструкторів за напрямами роботи рятувальників. Для цілей ХСП на території підконтрольних владі України районів Донецької і Луганської областей формуватимуться опорні пункти та місцеві осередки  із залученням християн, що постійно проживають на цих теренах.

ХСП відкрита для співпраці зі Збройними Силами України, Національною гвардією України, Службою безпеки України, Національною поліцією України, Прикордонною службою України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, військово-цивільними адміністраціями, закладами охорони здоров’я, органами соціальних служб, навчальними закладами, іншими державними та неурядовими органами, установами та організаціями незалежно від відомчого підпорядкування, а також відповідними міжнародними організаціями та агенціями.

Контакти штабу ХСП:
hq@crs-center.org
+38 063 913 6444
+38 097 913 6444
+38 050 913 6444.

Джерело: CREDO