USCIRF оприлюднив щорічний звіт про стан релігійної свободи у світі

Комісія США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF) оприлюднила в понеділок свій щорічний звіт, який документує стан релігійної свободи в усьому світі. Звіт, який публікується щорічно з 2006 року, широко цитується в правозахисній спільноті й вважається основним джерелом інформації про міжнародну релігійну свободу.


Джерело: persecution.org


Цьогорічна доповідь повторює доповіді попередніх років, рекомендуючи 17 країн для включення до списку країн, що викликають особливе занепокоєння (CPC) Державного департаменту США, та 11 країн для включення до списку «Особливого спостереження» (SWL). Обидва переліки несуть загрозу штрафних санкцій і використовуються для покращення умов релігійної свободи в усьому світі.

Цього року до рекомендацій були внесені Куба і Нікарагуа − країни, які раніше USCIRF рекомендував внести до списку «Особливого спостереження» у 2022 році. Погіршення умов у цих країнах стало причиною посиленої рекомендації.

«На Кубі, − йдеться у звіті за 2023 рік, − уряд [прагне] тотального домінування над релігійним життям в країні… [а] режим в Нікарагуа різко посилив переслідування Католицької Церкви, ув’язнюючи священнослужителів, закриваючи пов’язані з Церквою організації та забороняючи католицькі обряди».

Шрі-Ланка була додана до рекомендацій USCIRF вперше. USCIRF вказав на серйозні порушення релігійної свободи, такі як «…дискримінація релігійних меншин у формі цілеспрямованих арештів з використанням проблемного законодавства та привласнення землі і майна».

USCIRF також рекомендував Державному департаменту назвати Нігерію та Індію країнами, що зазнали найбільших порушень релігійної свободи та переслідувань християн у цих країнах. Постійне рішення Держдепартаменту не визначати ці країни країнами, що перебувають у стані конфлікту, було точкою напруги між двома державними органами в останні роки, і у своєму останньому звіті USCIRF висловив своє «величезне розчарування» з приводу цього рішення.

Голова USCIRF Нурі Туркель висловив незгоду безпосередньо під час презентації звіту, але також підкреслив важливу роль, яку відіграє Управління міжнародної релігійної свободи Держдепартаменту США з питань релігії, і необхідність продовження співпраці між ними.


«Це вражаюча робота, яку щорічно публікує USCIRF, − сказав президент Міжнародного Християнського Концерну (ICC) Джефф Кінг. − Ми високо цінуємо зусилля USCIRF, спрямовані на те, щоб об’єднати агентства, групи та уряди однодумців у боротьбі з релігійними переслідуваннями в усьому світі. Ми спантеличені тим, як такі погані державні суб’єкти, як Індія та Нігерія, можуть уникати внесення  до списку країн, що викликають особливе занепокоєння Державним департаментом. Добре задокументований звіт USCIRF − і наші власні звіти та висновки − висвітлюють звірства, що відбуваються в цих країнах».


Рекомендації USCIRF узгоджуються з фактичними визначенням Державного департаменту США у 14 випадках: Алжир, Бірма, Центральноафриканська Республіка, Китай, Куба, Еритрея, Іран, Нікарагуа, Північна Корея, Пакистан, Росія, Саудівська Аравія, Таджикистан і Туркменістан. Окрім цього, USCIRF рекомендував позначення країн, що викликають особливе занепокоєння для Афганістану, Індії, Нігерії, Сирії та В’єтнаму та позначення «Особливого спостереження» для Азербайджану, Єгипту, Індонезії, Іраку, Казахстану, Малайзії, Шрі-Ланки, Туреччини та Узбекистану.
Джерело

Be the first to comment on "USCIRF оприлюднив щорічний звіт про стан релігійної свободи у світі"

Залишити відповідь