Про це  під час брифінгу в прес-центрі Міністерства оборони повідомив заступник директора – начальник відділу Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міноборони України Олександр Щербінін

– Ухвалено низку спільних важливих рішень щодо формату і перспектив військово-релігійних відносин, окреслено їх кінцеву мету – поетапне запровадження у Збройних силах України інституту військового духовенства (капеланства). На сьогодні вносять останні корегування в нормативно-правову базу оборонного відомства, що дасть змогу найближчим часом запровадити інститут військового духовенства, – повідомив Олександр Щербінін.

За його словами, триває остаточне узгодження із зацікавленими підрозділами оборонного відомства питань щодо необхідної чисельності військових капеланів з урахуванням можливих фінансових витрат на ці заходи. Контролювати діяльність військових капеланів планують призначити цивільну особу.

Нагадаємо, Кабмін у липні 2014 року вирішив запровадити службу військового духовенства у Збройних силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі (розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 липня 2014 року № 677-р «Про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі»). На виконання рішення видано наказ Міністерства оборони України від 27 січня 2015 року № 40 «Про затвердження Положення про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах України», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 року за № 161/26606.

За словами заступника директора – начальника відділу Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України, з метою задоволення конституційних прав на свободу світогляду і віросповідання для військовослужбовців Збройних Сил України та членів їхніх сімей, за поданням Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України, затверджено Концепцію душпастирської опіки у Збройних Силах України, яка є перехідним документом від нештатної душпастирської опіки до повноцінного інституту військового духовенства.

Душпастирська опіка віруючих військовослужбовців здійснюється із залученням священнослужителів місцевих приходів у взаємодії з Радою у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України.

Крім того, за сприяння Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України щороку, починаючи з 1995-го, проводять військові паломництва в Україні та за її межами.

У міжнародному військовому паломництві до міста Люрд (Франція) брали участь близько 900 військовослужбовців та членів їх сімей. На території України лише у 2015 році в паломництві до Чудотворної ікони Божої Матері, що у Зарваниці Тернопільської області, взяли участь більше 400 військовослужбовців. У поточному році військове паломництво до чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері заплановано на вересень.

– Залучення Збройних сил України до проведення спільних з релігійними організаціями заходів дозволяє зміцнити довіру українського народу до армії та підняти престиж військової служби, – підкреслив Олександр Щербінін.

Представник Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міноборони України також поінформував про проведення, за двосторонніми домовленостями, навчання у форматі 2-5-денних курсів зі священнослужителями, які вирушали в район проведення антитерористичної операції на волонтерських засадах, як військові капелани.

Курс прослухали понад 600 священнослужителів різних релігійних конфесій.

Джерело: Львівська газета