Всеукраїнська акція «Час НЕ лікує»: заради пам’яті тисяч Героїв

28 серпня 2019 року, напередодні п’ятої річниці Іловайської трагедії, в Києві вкотре проходив всеукраїнській захід пам’яті «Час НЕ лікує».

Організатор акції – ВГО «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» у партнерстві з Християнською Службою Порятунку, у співпраці з Міністерством оборони України та за підтримки Міністерства у справах ветеранів. Свій вагомий внесок у спільну справу організації та проведення акції також зробили Київська міська організація Червоного Хреста, Національний Президентський Оркестр, група волонтерів – 26 чоловіків і жінок. І звичайно ж – самовіддана команда організаторів з числа матерів і дружин загиблих воїнів.

Мета  заходу – віддати шану загиблим воїнам, підтримати їх родини та нагадати усьому світові про російську агресію.

«П’ять років тому звичайні люди у кросівках зупинили Путіна. Вони пішли воювати не через ненависть до ворога, а через любов до України. Більшої, аніж до свого життя. Серпень 2014 назавжди залишиться у пам’яті українців, як приклад героїзму та стійкості звичайних людей та величезного жалю від втрати сотень найкращих»,  – наголошує Ігор Шулік, військовий капелан та співзасновник Християнської Служби Порятунку, яка є партнером заходу.
“Мета нашого заходу – віддати шану загиблим воїнам, підтримати їх родини та  нагадати усьому  світові про російську агресію” – каже Наталка  Московець, дружина ветерана та Голова Правління ВГО “Об’єднання дружин і матерів”.

Зранку матерів загиблих воїнів зустріли представники Міністерства оборони України і жінки отримали можливість взяти участь у щоденній церемонії «Дзвін пам’яті”.

Далі захід «Час НЕ лікує» послідовно відбувавзя на трьох локаціях:
1. Навпроти Посольства Російської Федерації, де зібралось близько тисячі свідомих і небайдужих людей з усіх регіонів  нашої держави щоби віддати шану загиблим воїнам, підтримати їх  батьків та родини та нагадати усьому світові про російську агресію. Серед учасників мітингу біля стін посольства було присутньо декілька сотень матерів, які втратили своїх синів на фронтах українсько-російської війни. Мами загиблих підписали відкритий лист до міжнародноі спільноти з вимогою посилення санкцій для РФ та запереченням щодо її повернення до клубу країн «Великої Сімки».

2. У   Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України, де відбулося урочисте нагородження двохсот батьків загиблих та волонтерів Подяками та Знаками пошани Міністерства оборони України. До присутніх зі словом звернувся Міністр Оборони Степан Полторак. Також слово тримали організатори від Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО та партнери, зокрема, командир ХСП Ігор Шулік (Шторм) та капелан ХСП отець Віталій Герасимів. Після завершення офіційної частини та процедури нагородження для батьків полеглих воїнів проводився концерт  у виконанні Національного Президентського Оркестру та за участі народних артистів України.

3. На Михайлівській площі, де відбувться молебень за полеглими воїнами та покладання квітів до Меморіалу «Стіна пам’яті». Молебень було відслужено Митрополитом ПЦУ Епіфанієм.

Підводячи підсумки акції, організатори констатували таке: «Добігла кінця всеукраїнська акції пам’яті «Час НЕ лікує». Захід був надзвичайно емоційним, потужним і нелегким.
Наш борг неможливо повернути тим, хто загинув, але ми можемо висловити подяку їх матерям та показати, що ми пам’ятаємо про їх дітей та не залишимо їх наодинці з непоправною втратою. Ім дуже потрібні наші любов і розуміння!
Однак, на нашу думку, все вдалося! Вдалося завдяки згуртованості та підтримці усіх небайдужих та свідомих людей!».

 

Be the first to comment on "Всеукраїнська акція «Час НЕ лікує»: заради пам’яті тисяч Героїв"

Залишити відповідь