Я бачив зранені війною дитячі серця, котрі потребують любові

Автор – Світлана Філоненко

Діти живуть у нашому дорослому «сьогодні». Але мине час, і ми будемо жити в їхньому «завтра», і як  на нього вплине війна?

Можливо, знову триватиме конфлікт поколінь, переданий батьками через різницю в поглядах, підкріплений пережитими цими дітьми небезпекою, страхом, втратами? Чи все ж таки є надія?

Як відомо, на території закинутого літнього табору у прифронтовому Піонерському створено дитячий центр для малечі з п’яти навколишніх сіл, що символічно називається «Ковчегом».

До служителів ХСП у Ковчегу  на декілька днів долучився Олександр Павлюк,  пастор  Євангелічно-Реформатської Церкви Святої Трійці з м. Дунаївці, який щиро поділився своїми враженнями:  «В той час, коли йде важка війна за збереження і повернення української землі, не менш важливою є боротьба  за розум, серця і душі молодого покоління. Я мав честь бути причетним до служіння дітям у зоні АТО. В першу чергу хотів би відмітити, що дуже був вражений вірністю, любов’ю і старанністю служителів Християнської Служби Порятунку – Володимира та Оксани Завадських. Щодо роботи з дітьми, хочу зауважити, що поки є шанс вирвати це покоління з лап війни, страху і ненависті, варто це робити. Це ті, хто буде продовжувати жити і працювати тут. Робота служителів ХСП  з молодим поколінням  не обмежується лише  розповідями біблійних історій, це також і  формування з них цілісної особистості. ДРУЖБА була темою одного заняття.

Цій важливій чесноті присвятили ігри і бесіди. Дітям тема виявилася цікавою, і вони з живим інтересом брали  участь у розмовах, розвагах. Гарним завершенням зустрічі з дітьми був спільний обід. Нашим величезним бажанням як служителів  є те, щоб Святе Писання стало фундаментом повсякденного життя цих дітей. Я бачив зранені війною серця, котрі потребують любові. А ми, християни, представники з інших регіонів України, маємо привілей від Господа – бути посланцями цієї любові».

Служіння ХСП – це дійсно битва за дитячі душі. Для них ще все можливо і ще нічого не занадто пізно. Просто дуже важливо саме зараз подарувати їм щасливі миті дитинства, переживання Божої Любові та почуття  турботи .

В жовтні служителі ХСП не змогли відкласти черговий приїзд в село Кам’янка,  хоча вже був  вечір. На такі приїзди там  завжди чекають в будь-який час 11 дітей, а також їхні рідні і близькі. Розповідає служитель ХСП-Авдіївка Олена Єрохіна:. «Ісус говорив до людей: “перш дай наїстися дітям…” Діти – найважливіше в розумінні кожної людини. Кожен з нас є художником їхньої життєвої картині. Як важливо, щоб фарби на цих полотнах завжди сяяли любов’ю і щастям. Так приємно, що твої спроби зробити когось щасливішим, вселяють бажання приїхати знову і знову, щоб показати любов Божу, Його турботу».

Вперше служителі Християнської Служби Порятунку познайомилися   з маленькими мешканцями  дитячого садочка «Лелека»  у Виноградному, що під Маріуполем,  на початку лютого 2017 року. У жовтні разом з Вікторією Тумановською, працівником реколекційного дому з м. Красилів, магістром богослов’я (сімейне порадництво), служителі ХСП  в черговий раз провели час у  маленьких вихованців дитячого садочка: співали, малювали, на прикладі казки вчилися бути добрими друзями.

Також були різні конкурси, змагання, малювання, подарунки, та веселе спілкування, і, дякуючи нашим  добродіям, привезли теплі речі та взуття.

Крім того, в листопаді до маленьких вихованців з дитячого садочка “Лелека” завітали сестри Марії в Святому Дусі: Емма, Даце, Евеліна та отець Леонід Кушнірук OFM (з Ордену Братів Менших Капуцинів) з м. Красилів. Діти вже звикли до різних служителів ХСП, тому з радістю завжди очікують, щоб традиційно весело провести разом час. Цього разу знайомилися, вивчили  нову пісеньку, грали різні ігри. Вже вкотре  цим дітям подаровано тепло серця, радість та любов.

Дітям «сірої зони» довелося пережити стільки, скільки не кожна доросла людина пережила за своє життя.  Саме від напряму соціалізації цих дітей у звичайне мирне життя значною мірою залежатимуть її наслідки – майбутні моделі соціальної поведінки, а відповідно – майбутнє нашої держави.

Be the first to comment on "Я бачив зранені війною дитячі серця, котрі потребують любові"

Залишити відповідь