YouTube повністю усунув зі своєї платформи пов’язаний із захисниками життя канал «Life Site News»
У своїй заяві журналісти цього найбільшого у світі пролайф-сайту підкреслили, що «це не тимчасова заборона», а всі відеоматеріали, які були розміщені на цьому каналі, зникли без сліду.
Про це пише credo.pro.
«На щастя, ми маємо копії всіх наших відео, але це означає, що сотні тисяч людей втратили доступ до інформації, яка говорить правду», — зазначили журналісти, заохочуючи, щоб їхні матеріали відтепер дивилися на порталі Rumble або на каналі LifeSiteNews Catholic Rumble.
«Повне усунення з Ютьюба означає, що ми втратили доступ до понад 300 тисяч переглядів», — підкреслили захисники життя, закликаючи підтримати їхню діяльність також і матеріально.
Це не перший випадок, коли відомий канал пролайферів зазнає на собі, як специфічно розцінюють свободу слова гіганти медіазасобів, такі як Ютьюб, Фейсбук чи Твіттер. Ці засоби масової комунікації не раз цензурували репортажі з подій або коментарі, відмінні від тих, що подають мейнстрімові медіа. На думку пролайферів, ненависть скерована на тільки на «Life Site News», але й на інших, хто має свою думку.
Як кажуть журналісти «Life Site News», це вже не гра з тими, хто свавільно, згідно з лівацькими переконаннями, визначає принципи діяльності медіа; це вже справжня війна, що має на меті знищення всіх консервативних голосів — зокрема християн, які сповідують традиційні цінності.
В оцінці «Life Site News» це перемога в президентських виборах тандему Байден-Гарріс надала сміливості ліберальним соцмережам до щораз агресивніших дій стосовно консервативної сторони.
Але не всюди і не завжди засилля інтернет-операторів не зустрічає дієвого спротиву з боку національних юрисдикцій.
Так, згідно із новим законопроектом, Рада з питань свободи слова Польщі зможе накладати штрафи до 50 млн злотих (11,1 млн євро) за незаконне блокування облікового запису в соціальних мережах.
Сайти та соціальні мережі не зможуть видаляти коментарі чи блокувати облікові записи користувачів, якщо їх вміст не порушує польське законодавство.
Як нам відомо, даний закон буде спрямований на підтримку просімейної політики та проти просування гендерної ідеології, за що активно виступає Польща. Завдяки такому закону соцмережі не зможуть на свій розсуд блокувати користувачів, які висловлюють осуд ЛГБТ, або закликають до якихось просімейних ініціатив, або ж викривають щось стосовно гендерної ідеології, пише rmx.news.
Таким чином, просімейні ініціативи Уряду та вищого керівництва Польщі не можна буде просто так блокувати адміністрації соцмереж на свій розсуд та безкарно. Окрім цього, після прийняття закону просімейні та прохристиянські користуввачі в Польші, а також церкви не будуть боятися блокування та видалення облікових записів або сторінок через те, що там висловлюють свою думку чи осуд або критику гендерної ідеології та одностатевих шлюбів.
Новий законопроект, підготовлений Міністерством юстиції, спрямований на захист конституційного права на свободу слова, а також захист особистих прав, порушених анонімними користувачами Інтернету.
«Свобода слова та свобода дискусій — це суть демократії. А цензура висловлювань, особливо в Інтернеті, де проводиться більшість політичних дебатів та світоглядних конфліктів, є протиріччям цієї демократії. Користувачі соціальних мереж повинні бути впевнені, що їх права захищені», — сказав міністр юстиції Збігнев Зьобро, представляючи нові закони.
Багато дискусій було викликано видаленням і блокуванням записів колишнього президента США Дональда Трампа в соціальних мережах, а також майже повною забороною користуватися соціальними мережами наприкінці його президентства. Законопроект розроблений щоб унеможливити подібні зловживання з боку медійних гігантів.
Відповідно до запропонованого законопроекту, якщо Інтернет-служба блокує обліковий запис або видаляє його, навіть коли це не порушує польське законодавство, користувач зможе подати скаргу до Інтернет-компанії, яку вони повинні розглянути протягом 48 годин. Якщо Інтернет-компанія не відновила обліковий запис або продовжує його блокувати, користувач може звернутися до Ради з питань свободи слова, яка прийме рішення протягом семи днів та визначить розмір штрафу. Процедура проводитиметься в електронному вигляді для забезпечення швидкості та доступності.
Ще однією метою законодавства є захист особистих прав, порушених анонімними користувачами Інтернету. Закон передбачає запровадження нового документа, так званого «сліпого позову». Це дозволяє людям подавати позов про захист своїх особистих прав, не вказуючи особисті дані відповідача. Потрібна лише URL-адреса повідомлення з образливим вмістом, а також дата публікації та ім’я профілю або логіну користувача відповідача.
Враховуючи останні тенденції в світі, коли ряд соцмереж проголосили себе мірилом того, що можна, а що не можна говорити, даний крок Польщі є гарним сигналом з боку Європи, і, можливо, варто було би, аби українські парламентарі також задумалися над подібним законом в аспекті захисту права на свободу слова та вільної думки.
Джерела:
https://sobor.com.ua/news/youtube-zatikaye-rota-zakhisnikam-zhittya
https://sobor.com.ua/news/polsha-khoche-shtrafuvati-socmerezhi
https://credo.pro/2021/02/284455
https://rmx.news/article/article/details-of-polish-law-protecting-freedom-of-speech-online
Be the first to comment on "YouTube затикає рота захисникам життя?"