Автор – Ірина Ролінська

«Улюблені, любім один одного, бо від Бога любов,

і кожен, хто любить, родився від Бога та відає Бога!

Хто не любить, той Бога не пізнав, бо Бог є любов!»

(1 Івана 4:7,8)

Ми часто забуваємо ці слова з Біблії. Нам часто дуже не вистачає віри у Господню любов, яка зцілює всілякі хвороби, заспокоює біль і дає натхнення жити.

Часто нам здається, що війна дуже далеко, а люди, які проживають у зоні АТО та «сірій зоні» – інші, не такі, як люди у мирних містах. Християнська Служба Порятунку щодня спілкується з жителями регіону, зраненими та зневіреними людьми, які часто залишилися сам-на-сам зі своїми проблемами та стражданнями. Дуже багато з них мають серйозні проблеми зі здоров’ям, які щороку лише ускладнюються, а можливості надати кваліфіковану медичну допомогу найчастіше немає.

У вересні 2017 року в рамках спільної акції Благодійного Фонду «Сhalice of Mercy», клініки КНП «Київський міський медичний центр «Академія здоров’я людини» та Християнської Служби Порятунку (ХСП) безкоштовно були проведені операції для жителів зони АТО, переселенців, учасників бойових дій та членів їхніх родин. До України запросили міжнародну групу лікарів (клініка «Ла Паз», Іспанія), які протягом трьох тижнів втілювали Божий задум та повертали людям надію на нормальне, гідне життя без болю та страждань.

Координатор Штабу ХСП Андрій Чміленко займався запрошенням пацієнтів, приїздом до Києва, розселенням, організацією лікування та поверненням додому. А команда лікарів – це справжній приклад єдності християн з різних країн: протестанти, католики і православні разом рятують людське життя. Ми можемо багато дискутувати на тему об’єднання церков, але Господь втілює його інакше – він поєднує талановитих хірургів в одній операційній, щоб кожен з нас згадав, що Христос – це любов. За цей період було прооперовано 27 пацієнтів.

Операції проводилися на базі клініки КНП «Київський міський медичний центр «Академія здоров’я людини», було орендовано операційні, хворі були повністю забезпечені ліками. Українська команда лікарів на чолі з Іваном Яворським, тим самим «Іваном Івановичем», працювала пліч-о-пліч з колегами і продовжувала роботу вже після їхнього від’їзду. Хворими опікувалися сестри милосердя, які постійно служать в лікарні.

Люди не вірили, що можливо просто так, безкоштовно, отримати лікування, зробити довгоочікувану операцію. 7-річний Вова на питання журналіста сказав, що його сім’я витратила всі гроші на лікування батька, який мало не помер, і він не може повірити, що тут його тата врятували безкоштовно. У сільській раді Гранітного нам розповіли, що деякі люди навіть відмовлялися їхати, бо не вірили у можливість безкоштовного лікування у Києві, ще й від міжнародної команди лікарів.

Олег Іванов із Сєвєродонецька має онкологічне захворювання і теж був серед тих, хто не вірив у можливість такої операції: «Участь у цій програмі мені послав Бог. Чи Ви повірите у це? З 2014 року я займався вивезенням дітей із зони АТО, ми створили центр реабілітації, який спочатку існував у вигляді намету, де ми годували людей, допомагали їм. Мене обрали для участі у програмі «Інженери порозуміння», там спеціалістів навчають порозумінню із жителями Сходу, комунікації. Нас було двоє, але інша учасниця відмовилася від участі. За місяць я дізнався, що хворий на рак нирки. Я сидів на кухні і думав, що часу залишилося мало. Моя знайома, Олександра Магурова, отримала смс про те, що готується такий проект і розповіла про нього мені. Я дуже зрадів, одразу відправив документи. Я не відправляв жодних підтверджень, просто написав діагноз і відправив Андрієві (Чміленко). Уже навіть і забув про це, але пізніше мені передзвонили і підтвердили мою участь. Ми з дружиною вирушили до Києва. Я до останньої хвилини не вірив, що це можливо. Я допомагаю іншим людям, а зараз мене підтримує стільки людей! Лікарі – янголи, просто божественні, вони так багато працюють. Біля мене сиділи 12 годин».

Усім пацієнтам лікарі подарували розарії, які зробили діти-сироти із Перу. Це дуже символічний подарунок: у жовтні Католицька церква особливо вшановує Діву Марію та заохочує вірних молитися молитву розарію. Для пацієнтів, які пережили у кінці вересня складні операції, – це нагадування про новий етап, про щасливе життя, яке їх чекає попереду, та про безмірну любов Бога до кожного з нас. Щастя чути, як ці люди, лежачи на лікарняних ліжках, не маючи ще повноцінної можливості ходити, планують майбутнє, дивляться вперед і на якийсь час забувають, що там, вдома. Програма Християнської служби порятунку показала багатьом, що навіть у кризових ситуаціях, коли, здавалося б, немає жодного виходу, треба довіряти Богові і покладатися на Нього та Його любов. Дякувати Богу, ми маємо можливість служити іншим!