ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ЩОДО ОПРИЛЮДНЕННЯ ПЕТИЦІЇ НА ЗАХИСТ СІМЕЙНИХ ЦІННОСТЕЙ

06/18 від 29.03.2018

Президенту України
Порошенку П. О.

Шановний Петре Олексійовичу!

26 січня поточного року на офіційному інтернет-представництві Президента України була оприлюднена Петиція №22/042484-еп (далі — Петиція), яка містила прохання вжити заходів для припинення пропаганди гомосексуалізму та захисту традиційних сімейних цінностей. Вона отримала надзвичайну підтримку громадян України та набула неабиякого розголосу та резонансу.

Станом на вечір 27 березня зазначену Петицію підписали 22 837 голосів з 25 000 необхідних. До закінчення строку збору підписів залишалось ще 30 днів, що дає всі підстави вважати, що підписів було б значно більше за необхідну кількість. Але вранці 28 березня оприлюднення Петиції було припинено.

Як випливає з листа в. о. керівника Приймальні Адміністрації Президента України (АПУ) К. Кокарєва (22-02/410 від 27.03.2018 р.), було ухвалене рішення про припинення оприлюднення вищевказаної Петиції за дорученням керівника Апарату Адміністрації Президента України Дніпрова О. С. Підставою для ухвалення такого рішення стало відповідне звернення від Філіпішиної А. А., представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності.
Філіпішина А. А. у своєму листі до АПУ висловила думку про те, що у Петиції містяться ознаки підбурювання до дискримінації за ознакою так званої «сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (приналежністю до ЛГБТ-спільноти)».

Зазначимо, що Петиція не підбурює до дискримінації, а є вираженням думки громадян України. Право виражати свої погляди й думки з різних суспільних питань гарантовано Конституцією та міжнародними документами.

Вважаємо, що позиція й висловлювання державного службовця Філіпішиної А. А. є проявом дискримінації та нетерпіння щодо автора Петиції, до десятків тисяч підписантів, до сімей, батьків і дітей в Україні. На нашу думку, її дії дискредитують органи державної влади України, суперечать здоровому глузду, законодавству й національним інтересам України.

Також звертаємо Вашу увагу на те, що рішення керівництва Апарату Адміністрації Президента України щодо призупинення оприлюднення Петиції обмежує права громадян на вираження поглядів та свободу віросповідання, які захищаються статтями 9 та 10 Європейської Конвенції з прав людини. Факт припинення оприлюднення Петиції свідчить про зухвале нехтування волевиявленням Ваших виборців, що вкрай негативно вплине на репутацію глави держави.

Вимушені констатувати, що за останні три роки в Україні зроблено найбільше, ніж за всі роки незалежності, для викривлення моральних і етичних норм, знищення інституту сім’ї та батьківства, впровадження експериментів щодо людської ідентичності.

Нагадаємо, що згідно з Конституцією України та визнаними Україною міжнародними правовими документами, держава має зобов’язання перед українським народом щодо розвитку та захисту інституту сім’ї.

Статтею 51 Конституції України зазначено, що сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

Відповідно до статті 16 Загальної декларації прав людини сім’я є природним i основним осередком суспільства i має право на захист з боку суспільства та держави.

У статті 23 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права визначається, що сім’я як союз чоловіка й жінки є природним і основним осередком суспільства та має право на захист з боку суспільства і держави.

Сім’я — це основа існування українського народу і держави. Будь-які дії, спрямовані проти сім’ї, мають бути заборонені як такі, що підривають традиційні та моральні цінності і створюють загрозу для національної безпеки України.

Конституція України у статті 5 надає українському народу право здійснювати владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Тому від імені українських громадян, з метою збереження інституту сім’ї, а також із розумінням пріоритетного значення сімейних та християнських цінностей, подружжя, батьківства і дитинства, на підставі статті 40 Конституції України,

ПРОСИМО:

• Поновити оприлюднення Петиції №22/042484-еп на офіційному інтернет-представництві Президента України.
• Дати відповідь на цей лист у встановленому законом порядку.

З повагою

Керівник Громадської організації
ХРИСТИЯНСЬКА СЛУЖБА ПОРЯТУНКУ                                                                            І.В.Шулік

6 Comments on "ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ЩОДО ОПРИЛЮДНЕННЯ ПЕТИЦІЇ НА ЗАХИСТ СІМЕЙНИХ ЦІННОСТЕЙ"

 1. Згодна, це дуже важливо.

 2. згодна!

 3. Alexander Zhulenkov | 01/04/2018 at 09:35 | Відповіcти

  Цінності не бувають “сімейними”. Вони бувають або загальнолюдськими: здоров’я, безпека, свобода, інтелектуальний та загалом духовний розвиток, або – тваринними, егоцентричними та етноцентричними: моя сім’я як найвища цінність, моє місто як найвища цінність, моя країна як найвища цінність і т. д. Одна справа – цінувати свою родину, а інша – вважати її найвищою цінністю. В другому випадку це Cosa Nostra.

  • Що це за нова така концепція – “тваринні цінності”?! В якому розділі аксіології (розділ філософії, який вивчає цінності) описані такі цінності? Аксіологія стверджує, що існують лише людські цінності і сімейні цінності посідають найголовніше чинне місце. Прочитайте про це http://visnyk.academy.gov.ua/pages/dop/62/files/a4c6210d-82ce-4fb7-b108-52baaf7d8626.pdf
   А щодо загальнолюдських цінностей хочу нагадати Вам таке: “Відповідно до статті 16 Загальної декларації прав людини сім’я є природним i основним осередком суспільства i має право на захист з боку суспільства та держави”.
   Будь-ласка не використовуйте поняття в неправильному смислі, не треба їх пересмикувати.

 4. видалити всі петиції вони порушують всі права людини і сам закон про петиції.а люди ше обіжені шо фашизм видалили

Залишити відповідь